Новий рік із грипом

За прогнозом Міністерства охорони здоров`я, епідемія грипу може розпочатися через кілька тижнів

За прогнозом Міністерства охорони здоров`я, епідемія грипу може розпочатися через кілька тижнів. За словами головного лікаря центральної санепідемстанції Любові Некрасової, за минулий тиждень у країні на грип або ГРВІ захворіло понад 48 тисяч осіб.

– Це на 4,8% вищі показники, порівняно з попереднім тижнем. Епідемічний поріг не перевищено, крім Чернігівської області, де захворюваність зросла на 15%.  Це обумовлено майже 89% захворюваністю дітей віком від 5 до 17 років, – сказала Любов Некрасова.

Основним показником зростання поширеності респіраторних інфекцій та грипу є зазвичай збільшення захворюваності саме дітей. Пані Некрасова також додала, якщо зростає кількість звернень щодо захворюваності дітей, передбачається, що зростатиме й поширеність грипу та ГРВІ серед дорослих. Тому, ймовірно, епідемічний сезон може розпочатися вже за кілька тижнів, однак коли це почнеться, ми не можемо сказати впевнено, тому що наразі зростання захворюваності йде повільними темпами.

Любов Некрасова також зазначила, що сьогодні циркулюють віруси різного типу, і жоден не має переваги. Так, зараз циркулює вірус типу “В”, який, як правило, характерний для другої хвилі епідемії навесні, однак, у наслідок того, що весною епідемії не було, цей вірус набув поширення зараз.

На Львівщині, як запевнили “Пошту” в обласній санепідемстанції, наразі не зафіксовано випадків захворюваності на грип.

 – Жодного випадку захворювання на грип у нашій області не виявлено. Зафіксовано  переважно серед дітей сезонне підвищення захворюваності на ГРВІ, але рівень захворюваності удвічі нижчий за епідеміологічний поріг. Загалом ситуація є цілком контрольованою, –  сказала “Пошті” Наталія Тімко, головний епідеміолог Львівщини.

Крім того, аби запобігти поширенню ГРВІ та грипу, дітей із ознаками катаральних явищ не допускатимуть до навчання у школах та занять в дитячих садочках. Як зазначила Наталія Тімко, це роблять на підставі постанови головного державного санітарного лікаря Львівської області №1 від 21 листопада 2009 року “Про впровадження обмежувальних заходів на період нестійкої епідеміологічної ситуації із захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання у Львівській області”, яка і зараз є чинною. Згідно з цією ж постановою, також не допускатимуть до роботи і персонал дитячих дошкільних закладів та шкіл із ознаками респіраторних захворювань.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7277 / 1.55MB / SQL:{query_count}