Крапля нікотину вбиває не тільки коня

Учора світ відзначав Міжнародний день боротьби з курінням. До цієї акції долучилася й Україна, яка є другою країною у світі після Греції за кількістю курців.

Існує вислів, що крапля нікотину вбиває коня. Втім, деякі вчені вважають, що ця крапля здатна вбити не одного, а трьох коней.  Для людей смертельна доза нікотину – 50-100 міліграм. Ті, хто не може попрощатися з цигаркою, передчасно вмирають від раку, інфаркту, інсульту, емфіземи або інших хвороб, пов’язаних з тютюном.

Особливо тютюн згубний для дівчат (майбутніх матерів), жінок. І як це не прикро, усе більше жінок призвичаюються до цієї поганої звички. У світі 200 мільйонів з одного мільярда курців  – жінки. Щороку в результаті вживання тютюну вмирає приблизно 1,5 мільйона жінок. В Україні за останні п’ять років кількість жінок, які курять, зросла утричі.

За даними Держкомстату України, кількість тих, хто палить, в країні постійно збільшується. За цигарку все частіше беруться діти віком від 12 років. За кількістю неповнолітніх курців в Україні лідирує Донеччина, де куррять 27,5% дітей віком від 12 до 18 років. Крім того, половина з них викурює за добу від 16 до 20 цигарок.

Представники низки громадських антитютюнових організацій закликали Верховну Раду України ухвалити закон про повну заборону реклами сигарет.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7864 / 1.53MB / SQL:{query_count}