Чому важливо вакцинувати дітей до початку навчального року?

Параліч, ураження серця й мозку, пневмонія – такими є можливі ускладнення поліомієліту, дифтерії, кору, якщо не вакцинуватися вчасно

Міністерство охорони здоров'я України закликає батьків зробити дітям необхідні планові щеплення до початку нового навчального року. З 1 вересня вперше діти сядуть за парти або повернуться до садочків і шкіл після канікул. Єдиний ефективний спосіб захистити їх від небезпечних і часто невиліковних хвороб – вакцинація. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень діти отримують захист від 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту. 
Попри те що регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні. За даними Центру громадського здоров’я, на кінець червня цього року тільки 38% дітей у віці 6 років вакциновані від поліомієліту і 31,6% – від дифтерії та правця.
«Пандемія негативно позначається на темпах рутинної вакцинації, і така ситуація склалася в багатьох країнах світу. Але минулий рік показав, що навіть на піку захворюваності на COVID-19 можемо мати високий рівень охоплення щепленнями від вакцинокерованих хвороб. Ці захворювання нікуди не ділися, тож переривання планової вакцинації є дуже загрозливим для здоров’я українців. Ми закликаємо сімейних лікарів і педіатрів розповідати своїм маленьким пацієнтам і їхнім батькам про можливість вакцинуватися, а батьків просимо подбати про власне здоров’я та здоров’я їхніх дітей, щоб вони могли безпечно зростати, грати й навчатися в колі однолітків», – каже Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я –головний державний санітарний лікар України.
Параліч, ураження серця й мозку, пневмонія – такими є можливі ускладнення поліомієліту, дифтерії, кору, якщо не вакцинуватися вчасно, інформує пресслужба МОЗ. Держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень. Тож усе, що треба зробити батькам, — звернутися до сімейного лікаря або педіатра. Відповіді на всі запитання про щеплення в умовах пандемії COVID-19 також можна знайти на інформаційному ресурсі vaccination.org.ua.
«Кожна дитина має право на здоров'я та освіту. Перед початком навчального року діти мають отримати планові щеплення за національним календарем. Крім того, я закликаю всіх вчителів та батьків зробити щеплення від COVID-19. Ми знаємо, що вакцини працюють. Я зробив щеплення. Давайте об'єднаємо зусилля, щоб забезпечити безперервну освіту та зробити наші школи безпечним місцем для кожної дитини», — зазначив Мурат Шахін, представник ЮНІСЕФ в Україні.
Імунізація запобігає 2–3 млн смертей у світі щороку. Ще 1,5 млн людей можна врятувати, якщо охоплення щепленнями збільшиться. Для того, щоб привернути увагу українців до планової вакцинації дітей та дорослих навіть під час пандемії COVID-19, Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) розпочинають інформаційну кампанію «Щеплення  суперсила від хвороб».
«За останні роки Україна досягла значних успіхів у розширенні доступу до планової імунізації. COVID-19 змушує нас подвоїти свої зусилля для того, щоб забезпечити кожній дитині можливість отримати необхідні щеплення», — зауважив директор Місії USAID в Україні Джим Хоуп. «Аби підкреслити важливість імунізації, ця кампанія використовує контент, який є цікавим для аудиторії та базується на реальних даних. Вона закликає усіх нас краще інформувати суспільство про те, що вакцини є безпечними, і про те, наскільки важливою є вакцинація для того, щоб захистити наші громади, наших рідних і близьких».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8014 / 1.55MB / SQL:{query_count}