Чи можна вагітним займатися йогою?

“Я очікую дитини. Подруги кажуть, що йога корисна для вагітних і що пологи після неї минуть легше. Але все одно хвилююсь. Чи має значення для занять йогою моя фізична підготовка, та й до якого узагалі періоду вагітності можна спокійно ходити до залу? Скажіть, будь ласка, чи можна вагітним займатися йогою?” Тетяна Старушкевич, м. Львів

Ірина Матренко,
інструктор групових та персональних програм з йоги:
– Йога допомагає не просто укріпити м’язи тазового дна і навчити жінку правильно дихати, а й зміцнити все тіло, підтримати здоровий емоційний стан. У майбутньому, при пологах, усе це неабияк стане жінці у нагоді. Але не варто сподіватись на неймовірний результат після кількох відвідин залу: щоб легко народити, йогу треба практикувати задовго до того, як завагітнієте.
Фізична підготовка значення не має, зазвичай потрібен лише дозвіл лікаря. На заняттях для вагітних не виконують вправ на згинання. Натомість працюють із плечовим поясом, спиною, м’язами ніг і сідниць.
Щодо того, коли можна починати займатись йогою, то тут тренери рекомендують стартувати не раніш як після дванадцятого тижня вагітності, тому що перший триместр найнебезпечніший: краще майбутній мамі не ризикувати. А от потім можна займатись аж до самих пологів.
Після народження малюка ліпше почати відновлювати свій фізичний стан із швидкої ходьби. Навіть якщо пологи були природними, то ще два місяці заборонено виконувати деякі вправи (тобто повертатись у загальну групу йоги). Якщо ж жінці проводили кесарів розтин, то цей період подовжується до півроку. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7777 / 1.53MB / SQL:{query_count}