Шість причин не пити пиво

«Хто пиво п’є, той щасливо живе!», – заявляють пивовари, а довірливі чоловіки їм вірять. І дарма – пиво несе не лише радість, але й великі проблеми зі здоров’ям.

«Хто пиво п’є, той щасливо живе!», – заявляють пивовари, а довірливі чоловіки їм вірять. І дарма – пиво несе не лише радість, але й великі проблеми зі здоров’ям.

Багато хто вважають, що пиво – це корисний напій (ячмінь містить необхідні білки і вуглеводи), і слабоалкогольний. Якщо хтось з ваших близьких у підтримку наводить ці докази, спробуйте намалювати йому реальну картину і розкажіть про те, що пиво – це ще й алкоголізм, великий живіт, хвора печінка, проблеми зі серцем і слабкість у ліжку.

Перший потерпілий – шлунок


Пиво , звичайно, слабоалкогольний напій, але все ж не газована вода, а отже енна кількість етилового спирту у ньому є. Мало того, у деяких сортах пінного вмісту алкоголю досягає 10-14 %, тобто пляшка пива может прирівнюватися до 50-100 грамів горілки. Щоденне наповнення стравоходу, шлунка і кишківника алкогольною рідиною з елементами бродіння не може не вплинути на їхній стан. Пиво дуже агресивно подразнює і отруює слизову. Окрім цього, у разі регулярного прийому пінного напою залози, що розташовані у стінках шлунка і виробляють шлунковий сік, спочатку виділяють багато слизу, а потім атрофуються. Травлення стає неповноцінним, їжа застоюється або непереварена поступає у кишківник. Результат – проблеми зі стільцем і гастрит. До речі, хронічний алкоголь ний гастрит супроводжується скаргами на загальну слабкість, пригнічений настрій, зниження працездатності, металевий присмак і гіркота у роті, болі у животі, відчуття важкості.

Удар по печінці


Алкоголь є головним ворогом печінки, головна функція якої – очищення організму. Якщо змусити цей орган боротися лише з пивом, можна порушити його антитоксичну функцію. І тоді печінка вже не слугуватиме надійним бар’єром для інших сильнодіючих і отруйних речовин. Зловживання хмільним напоєм може розвинути запальні процесів і навіть довести до гепатиту. До того ж хронічний пивний гепатит може протікати у прихованій формі, без яскраво виражених симптомів. Якщо вчасно не зупинитися, на пиві можна заробити навіть цироз печінки. Також від регулярного вживання пива страждає підшлункова залоза: напій пригнічує виділення ферментів, і природній процес розщеплення поживних речовин порушується.

Нирки – санітари організму


Головне завдання нирок – підтримання постійного внутрішнього середовища організму. Вони беруть участь у регуляції водно-електролітного балансу і кислотного складу організму. Пиво порушує ці природні процеси, тому що змушує нирки працювати з потрійною силою. Хто хоча б раз пив хмільний напій, знає, як швидко після нього виникає бажання сходити в туалет. По-науковому це називається поліурією – посиленним сечовиділенням, що пов’язано з дією спирту на ниркові тканини і підвищенням їхньої фільтраційної здатності. Маючи такий потужний сечогінний ефект, пиво вимиває з організму важливі «будматеріали» – мікро- і макроелементи, особливо калій, магній і вітамін С. У разі дефіциту калію відбуваються зриви серцевого ритму, з’являються болі в ікрах, слабкість у ногах. Недостатня кількість магнію впливає на настрій – людина стає роздратованою, плаксивою, погано спить. Через недостаток вітаміну С знижується імунітет, частіше виникають застудні захворювання. У випадку запущеного пивного алкоголізму може трапитися склероз ниркових судин, крововиливи у нирки, інфаркти нирок. Надалі через поступове руйнування спиртом мертві клітини замінюються з’єднувальною тканиною, нирка зменшується у розмірах і зморщується.

«Биче серце»


Пиво всмоктується дуже швидко, тому кровоносні судини миттю переповнюються. Якщо ви п’єте пиво часто і багато, виникає варикозне розширення вен і серце збільшується. Рентгенологи називають це явище синдромом «пивного серця», «бичого серця» або «капронової панчохи». Головний орган, який змушений щодня перекачувати зайву кількість рідини, стає слабким, заростає жиром. Частішають серцеві скорочення, виникає аритмія, підвищується тиск. Фізичні навантаження переносяться усе важче, з’являється задуха. У пивних алкоголіків зростає ймовірність розвитку ішемічної хвороби серця. У результаті – вдвічі збільшується смертність від інсульту.

Гормони скачуть


У пиві міститься фітоестроген, який є рослинним аналогом жіночого статевого гормону – прогестерону. Він потрапляє у напій з шишечок хмелю, що використовують для надання пиву специфічного гіркуватого смаку. Тому систематичне вживання напою вносить розлад у роботу ендокринної системи. У чоловіків пиво пригнічує вироблення тестостерону. На цьому тлі починають домінувати жіночі гормони, що спричиняють зміни зовнішнього вигляду чоловіків: зменшується кількість волосся на тілі й обличчі, зменшується м’язова маса, збільшуються грудні залози, змінюється тембр голосу, з’являється «пивний животик» і відкладається жир на бедрах і талії. Виходить, що пристрасний шанувальник пива за біологічними ознаками поступово перетворюється у жінку. Такий гормональний збій напряму впливає на успіхи чоловіків у ліжку.

Пиво відрізняється від горілки


Помилково думати, що до слабоалкогольного пива не звикаєш. Ще й як звикаєш! Існує навіть окремий медичний термін – пивний алкоголізм. Він відрізняється від горілкового тим, що розвивається у 3-4 рази швидше і тяга випити сильніша. Це, частково, пов’язано з певними життєвими правилами і звичками, з доступністю і легкістю вживання напою . Немає необхідності накривати стіл, скликати велику компанію, вигадувати причину, тому що «попити пивця » можна й одному – ідучи вулицею або сидячи перед телевізором. З погляду наркології, пивна залежність – варіант алкоголізму, який важко піддається лікуванню. І боротися з ним набагато складніше. «Пивоголіки» дуже рідко звертаються до психіатрів і наркологів. Частіше вони приходять у лікарні зі скаргами на серце, печінку, шлунок. Лікарі, оглядаючи пацієнта, встановлюють головну причину всіх бід – надмірне вживання пива .
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7809 / 1.62MB / SQL:{query_count}