Для усмішки головне – здорові зуби

Навіть якщо небо затягнуте хмарами, усмішка випадкового перехожого може осяяти навколишній світ. А якщо усміхнеться близька людина, то навколо радісно застрибають тисячі сонячних зайчиків.

Навіть якщо небо затягнуте хмарами, усмішка випадкового перехожого може осяяти навколишній світ. А якщо усміхнеться близька людина, то навколо радісно застрибають тисячі сонячних зайчиків.

Ніщо так не прикрашає людину, як блискавична усмішка. На думку фахівців, усмішка не лише дає змогу залучити друзів і завоювати серце принца або прекрасної дами, але й сприяє кар’єрному росту. Для того, щоб красиво усміхатися, потрібно мати гарні зуби. А про стан зубів можна судити про здоров’я всього нашого організму.

Емаль здорових зубів, зазвичай, має блакитний або жовтуватий відтінок. Змінити колір нормальної емалі назавжди практично неможливо. Молочно-білий колір сигналізує про підвищену активність щитовидної залози й поганої мінералізації тканин. Міцні здорові зуби допомагають людині дожити до глибокої старості, зберігши фізичне й психічне здоров’я, а, отже, й інтерес до життя. Пам’ятайте, піклуватися про зуби потрібно упродовж всього життя.

Головна частина зуба складається з дентину – різновиду кісткової тканини, у ділянці коронки він покритий емаллю, а в ділянці кореня цементом. Твердість зубної емалі ненабагато менша за твердість алмазу. Шийка зуба закрита краєм ясен. Усередині зуба є м’якоть – пульпа, а в ній судини й нерви. Саме через них захворювання зуба позначається на всьому організмі.

На жаль, наші зуби, незважаючи на їхню твердість, піддаються руйнуванню. Найзлішими ворогами наших зубів є карієс і пародонтоз. Від карієсу у більшій чи меншій мірі страждають майже всі люди – до 99 % населення земної кулі. При карієсі емаль починає пом’якшуватися, починається захворювання з маленької цятки, а закінчитися може повним руйнуванням зуба. Вчені не дійшли єдиної думки, від чого виникає карієс. Відомо, що в руйнівній діяльності карієсу винні мікроорганізми. У разі поганого або неправильного догляду за порожниною рота на зубах відкладається наліт, що легко знімається зубною щіткою. Залишившись же на зубах, його отримують численні бактерії, які, переробляючи наліт, виділяють пировиноградну й молочну кислоти. Вони й руйнують емаль зуба, проникаючи все глибше в зуб і виробляючи так зване «дупло». Якщо не залікувати зуб у цей час, виникає пульпіт, що призводить до периодонтиту.

У людей з ослабленим імунітетом, з неправильним раціоном харчування, малою кількістю вітамінів і мікроелементів карієс розвивається стрімко – за 1-2 тижні. Особливо шкодить зубам надлишкове споживання солодкого, не даремно розквіт карієсу збігся із промисловим випуском цукру. Зараз на нас обрушується нескінченна реклама різних засобів догляду за зубами. Кожний плаває в цьому морі інформації, як може. Але є й народні засоби. Наприклад, для профілактики карієсу разом із зубною пастою використовують сухе молоко. Під час чищення зубів цим складом сповільнюється утворення зубного каменю, зникають кровотечі ясен і запах з рота.

Якщо упродовж двох тижнів натирати зуби зубчиком часнику, вони припинять розхитуватися. Наліт із зубів знімає суміш із зубного порошку, солі й соди із краплею лимонного соку. Але проводити таку процедуру варто не частіше разу на тиждень. Зміцнить зуби настій з дубової кори: 1 ст. л. здрібненої кори заливають склянкою окропу, кип’ятять 15-20 хвилин. Настоюють годину, проціджують і полощать рот 3-4 рази на день. Уникнути проблем із зубами допомагає полоскання капустяним розсолом і соком свіжого буряка.

Пародонтоз, не менше за карієс, псує нам життя, позбавляючи зубів. Цей ворог №2 є дистрофічним процесом у кістковій тканині щелепи зуба. Часто це захворювання супроводжується запальними явищами. З'являються кровотечі ясен, зуби поступово розхитуються й на останній стадії починають випадати.

Для того, щоб не стати жертвою обох ворогів, учені радять чистити зуби не менш 2-3 разів на день, упродовж 3 хвилин, роблячи 300 рухів щіткою середньої твердості. Після чищення зубів щітку рекомендується добре промити, покрити мильною піною й зберігати у відкритому вигляді. Міняти стару щітку на нову треба не рідше одного разу в чотири місяці.

Допомагає боротися з пародонтозом і здійснює його профілактику масаж ясен, що рекомендується робити щодня. Масаж покращує кровообіг тканин ясен, зміцнює їх, зникають кровотечі. Масажувати ясна варто з внутрішньої та зовнішньої сторони упродовж 3 хвилин.

Очистити емаль зубів і зберегти свої зуби ви можете, якщо візьмете собі за правило щодня з'їдати кілька яблук, морквину, шматочок капусти. Цей спосіб рекомендували ще давні єгиптяни, які жили 4 тисячі років до нашої ери. Сучасні стоматологи підтверджують, що це кращий спосіб профілактики пародонтозу й збереження здоров'я й краси зубів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8480 / 1.58MB / SQL:{query_count}