Прогульників покарають гривнею

Із депутатською “халявою” – прогулами сесій – боротимуться за допомогою невиплати зарплати

Із депутатською “халявою” – прогулами сесій – боротимуться за допомогою невиплати зарплати

Одну з одвічних проблем Верховної Ради України – прогули депутатів – спробують розв’язати, не виплачуючи “зайцям” заробітної плати.

Голова ВРУ Володимир Литвин учора, 28 лютого, під час погоджувальної ради закликав апарат парламенту не оплачувати депутатам, які прогулюють пленарні засідання, робочі дні.

“Привертаю увагу керівників фракцій до явки депутатів на пленарні засідання. Я переконаний і впевнений, що ви мене в цьому підтримаєте, що вісім днів на місяць усі депутати, незалежно від їх статусу і незалежно від того, в яких округах працюють, повинні бути в сесійній залі. Далі ці скандали витримувати не можна”, – сказав Литвин. І хоч у стінах ВРУ важко знайти людину, яка живе на одну зарплату, спікер нагадав про розпорядження, згідно з яким, якщо депутат не зареєструвався письмово біля столів реєстрації, то заробітна плата йому не нараховується в ті дні, коли відбувається пленарне засідання.

“Разом із тим, у нас виникають суперечності, коли голови комітетів вправно ставлять “вісімки”, навіть тоді, коли деякі з них (деякі з членів комітетів) не бувають на засіданні комітетів. Тому давайте, шановні колеги, цю благодійність за рахунок держбюджету припинимо”, – зазначив Литвин.

За його словами, подібні випадки повторюватися більше не повинні і “опозиція та більшість не мають показувати в даному питанні пальцями один на одного”.

“Особливо це видно, коли відбувається голосування за призначення суддів безстроково, коли один за десятьох голосує, і потім ці судді слухають наші настанови чесно служити закону. Тому я дуже прошу вас врахувати цю обставину, зважаючи на ту критику, яка вже вийшла за межі України”, – додав він.

Упродовж сьомої сесії парламенту VI скликання жодного разу письмово не були зареєстровані 17 депутатів. За словами віце-спікера Верховної Ради Миколи Томенка, який уже традиційно оприлюднює списки несумлінних депутатів, на 52 пленарних засіданнях були відсутні регіонали Ринат Ахметов, Геннадій Васильєв, Василь Горбаль, Григорій Ілляшов, позафракційний Олександр Буряк, бютівець Антон Яценко, комуніст Ігор Калетнік. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9320 / 1.54MB / SQL:{query_count}