Депутатські ініціативи

Збільшення зарплати українським миротворцям, мораторій на підвищення пенсійного віку, звільнення від сплати пені, зміцнення дисципліни депутатів – такі законопроекти зареєстрували у парламенті цього тижня

Збільшення зарплати українським миротворцям, мораторій на підвищення пенсійного віку, звільнення від сплати пені, зміцнення дисципліни депутатів – такі законопроекти зареєстрували у парламенті цього тижня

Народний депутат Анатолій Гриценко пропонує під час формування миротворчого контингенту для скерування до Кот-д’Івуару з числа миротворців України, які перебувають у складі Місії ООН у Ліберії, застосовувати принцип добровільної згоди українських вояків на участь в Операції ООН у Кот-д’Івуарі й передбачити збільшення грошового забезпечення особового складу миротворчого контингенту, який братиме участь в Операції ООН у Кот-д’Івуарі, в 2,5 разу.

Пропозицію Комітету з питань національної безпеки і оборони щодо необхідності збільшення українським миротворцям щомісячної грошової винагороди в іноземній валюті не підтримали ні Президент, ні уряд. Комітет наполягає, щоб грошове забезпечення українських миротворців збільшити на 1000 доларів щомісячно, і уряд України має прийняти таке рішення невідкладно. Так, на засіданні комітету 4 лютого 2011 року більшістю голосів (7 із 11 присутніх членів Комітету) прийнято рішення про відхилення проекту закону про схвалення рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д’Івуарі.

Депутат Наталія Королевська зареєструвала у Раді законопроект “Про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок”.

Ще двоє бютівців Юрій Сербін і Микола Потапчук зареєстрували законопроект щодо звільнення окремих категорій громадян від пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги та збільшення зарплати працівникам житлово-комунальної сфери. Депутати пропонують звільнити від нарахування та стягнення пені за несвоєчасне внесення плати  за житлово-комунальні послуги громадян України, яким заборгували зарплату, пенсію, стипендію, іншу грошову виплату, дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Депутат від фракції БЮТ-Б Сергій Власенко у законопроекті “Про систему нагород в Україні” пропонує навести лад у цій сфері. “Великий обсяг державних нагород, відзнак та інших форм відзначення громадян знецінюють саму систему державних нагород. Нагороди тепер не є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед країною та українським народом, а слугують лише способом вирішення суто практичних питань”, – пише депутат. Він вважає, що варто виключити державних службовців зі складу суб’єктів, що можуть бути нагороджені державними нагородами. Бо виходить так, що держслужбовець нагороджує державною відзнакою самого себе.

Дуже корисний законопроект зареєстрував депутат фракції БЮТ-Б Юрій Гнаткевич. Він пропонує посилити відповідальність й дисципліну народних депутатів шляхом об’єктивного табелювання їхнього робочого часу. Обранець хоче, щоб усі його колеги письмово реєструвалися на сесіях ВРУ та засіданнях комітетів. Лише особистий підпис депутата може бути підставою для нарахування йому зарплати.
 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7901 / 1.56MB / SQL:{query_count}