Ситуація в Криму критична

Окупаційна влада приховує правду про рівень захворюваності та смертності внаслідок Covid-19

У Меджлісі кримськотатарського народу закликали Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Організацію Об’єднаних Націй (ООН) відвідати анексований Російською Федерацією (РФ) Крим через «катастрофічну епідеміологічну ситуацію, спричинену високим темпом зростання захворюваності на Covid-19».
Як написав глава Меджлісу Рефат Чубаров на своїй сторінці у фейсбуці, кількість щоденних випадків захворюваності на Covid-19 на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим (АРК) та міста Севастополь давно вже перевищила рівень, який може бути забезпечений можливостями наявних медичних установ і наявного персоналу лікарів, внаслідок чого багатьом пацієнтам, хворим на коронавірус у його важкій формі, відмовляють в госпіталізації, прирікаючи людину на неминучу смерть.
«Російська окупаційна влада АРК приховує від громадськості і міжнародних організацій об’єктивну картину захворюваності та смертності внаслідок Covid-19. Медичному персоналу лікарень суворо наказано вказувати в документах померлих причиною смерті одну зі супутніх хвороб пацієнта без вказівки на Covid-19. Засекречена інформація про епідеміологічну ситуацію в місцях позбавлення волі та про стан здоров’я незаконно утримуваних в них кримських політв’язнів», – написав Рефат Чубаров.
Президія Меджлісу закликала Спеціальну моніторингову місію (СММ) ОБСЄ в Україні та Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні відвідати тимчасово окуповану РФ територію АРК з метою вивчення ситуації з дотриманням прав людини на півострові, зокрема щодо охорони здоров’я та надання медичної допомоги у випадку захворювання. Дані окупаційної влади АРК про захворюваність на коронавірус не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Правозахисники стверджують, що ця статистика суттєво занижена, оскільки не показує багатьох важливих факторів, включаючи інфікування в лавах російських збройних сил і спецслужб.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7775 / 1.54MB / SQL:{query_count}