І нашим, та нехай їхнім щось буде

Домовленість про повне припинення вогню на Донбасі: політичні наслідки наразі незрозумілі

На черговому засіданні у форматі відеоконференції Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у складі представників України, Російської Федерації (РФ) та Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) було прийняте рішення, що із опівночі 27 липня на лінії фронту повинен дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню.
На офіційному сайті президента України Володимира Зеленського це назвали «проривом». «Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату. На засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу», - йдеться в повідомленні на президентському сайті.
Спецпредставниця голови ОБСЄ в Україні та в ТКГ Хайді Грау докладніше розповіла, які заходи будуть застосовуватися для посилення режиму припинення вогню на Донбасі:
заборона на наступальні і розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літальних апаратів сторін;
заборона на застосування вогню, включаючи снайперський;
заборона на розміщення важкого озброєння в населених пунктах та їх околицях, в першу чергу на об’єктах цивільної інфраструктури, включаючи школи, дитячі садки, лікарні та приміщення, відкриті для громадськості;
ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомляє про це всіх її учасників;
створення і задіяння координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння СЦКК в чинному складі;
вогонь у відповідь у разі наступальних дій (будь-які спроби змінити позиційне розміщення військ, яке склалося на момент прийняття даної заяви) допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм. Про видання таких наказів буде повідомлена ТКГ;
вищезгадані заходи не можуть бути повністю або частково дезавуйовані ніякими іншими наказами, в тому числі секретними.
Із одного боку – це крок назустріч колишньому підполковнику КДБ Путіну, який після «поправок» до конституції РФ, які дозволили йому сидіти в Кремлі довічно, тепер вирішив дотиснути «тему Донбасу» (тобто, «увіпхнути» терористичні «республіки» до складу України з вимогою зміни Конституції, що б забезпечило блокування «представниками» тимчасово окупованих територій будь-яких спроб євроантлантичної інтеграції України, наприклад, вступу в ЄС чи НАТО«Львівська Пошта»). 
З іншого – в команді президента Зеленського, принаймні так оголосили на його офіційній інтернет-сторінці: «повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання». Отож: «вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно за таких умов:
після всеосяжної деескалації;
після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;
відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном;
вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України;
вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.
Політичні оцінки такого рішення, вочевидь, будуть діаметрально протилежними. Однак, цей документ уже прийнятий, то ж побачимо, чи на лінії фронту перестануть гинути наші бійці, чи влада в «турборежимі» захоче прийняти якісь закони, що підуть на користь експідполковнику КДБ.
Показовою є реакція Росії – ключового учасника конфлікту на  українському Донбасі. Так, представник РФ у ТКГ Борис Гризлов заявив, що «Москва задоволена домовленістю про припинення вогню». Те саме ніби заявили й «президенти» терористичних «республік», які зрозуміло, щось кажуть після вказівок із Кремля.
Водночас Гризлов заявив, що «обговорення питань у політичній, економічній та гуманітарній сферах в умовах, коли Верховна Рада України ухвалила рішення, що виключають врегулювання конфлікту на основі мінських угод, позбавлені будь-якого сенсу». За його словами, мова йде про постанову Верховної Ради України від 15 липня про проведення місцевих виборів, що, на думку представника Кремля, заблокувало обговорення політичних, гуманітарних та економічних питань у ТКГ.
Тож наразі єдина позитивна новина - українська сторона передала «керівництву» ОРДЛО списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони. Поки що  «президенти» ОРДЛО чекають на вказівку Кремля.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7804 / 1.57MB / SQL:{query_count}