“Йєс” для ЄС

Кардинально омолоджена й очищена партія Порошенка “Європейська солідарність” іде на вибори, щоб захистити державотворчі здобутки і курс на Європу

“Досі під враженням від установчого з’їзду партії “Європейська солідарність”. Наче повернувся на установчі збори Народного руху України. Довгенько ж довелося чекати після розгрому НРУ та вбивства В’ячеслава Чорновола на появу справжньої ідейної політичної сили, здатної захистити державу… Тож треба тільки вітати створення правоцентристської консервативної політичної сили на чолі з таким потужним лідером як Петро Порошенко”, – це слова відомого в минулому дисидента, активіста Руху і “Просвіти” Миколи Кульчинського.
З’їзд, який відбувся 31 травня в Києві, не просто зафіксував ребрендинг БПП, затвердив нову назву – “Європейська солідарність” та обрав лідером партії експрезидента Порошенка. Цей форум засвідчив кардинальне оновлення та очищення політичної сили. “ЄС” іде на дострокові парламентські вибори 21 липня із чіткою проукраїнською, євроінтеграційною програмою. Без одіозних політиків, які тягнули рейтинг БПП донизу, натомість із новою командою молодих, визнаних суспільством активістів, фахівців, волонтерів, ветеранів АТО й ООС.

Українська відповідь “друзям маніяка”

Це перший випадок в історії України, коли експрезидент на чолі партії балотується до Верховної Ради одразу після каденції глави держави. “Порошенко не опустив руки, не здався, не сів писати мемуари, а сміливо повів свою політичну силу на парламентські вибори, у самий вир політичної боротьби”, – констатує політолог Віктор Уколов.
За твердженням Петра Порошенка, зараз найважливіше – захистити той політичний курс, яким Україна ішла після перемоги Майдану. “Ми йдемо в парламент не за посадами, йдемо, щоб захистити досягнення країни у державотворенні за п’ять років. Щоб не допустити її розвороту назад до Росії. Ми йдемо для того, щоб Україна продовжила рух до членства в Євросоюзі і НАТО”, – сказав Порошенко після обрання головою партії “Європейська солідарність”. Він наголосив на сталості цінностей “Армія, Віра, Мова” і додав: “Нашу місію буде завершено лише тоді, коли Україна вступить до НАТО і ЄС, коли наші громадяни отримають кращий рівень життя та надійні гарантії тривалого миру, який Росія не наважиться порушити, бо інакше матиме справу із найнадійнішою системою колективної безпеки”.
Команда Порошенка врахувала помилки і провела не просто ребрендинг партії, а її кардинальне кадрове оновлення
Форум “ЄС” у “Мистецькому арсеналі” став своєрідною відповіддю команді Зеленського, яка, щойно окопавшись у владі, вустами президентського бізнес-партнера Бориса Шефіра заявила: Путін – “не маніяк”, з Росією можна домовлятися і вести там бізнес, україномовні квоти слід скасувати тощо. На з’їзді “ЄС” нагадали також про випадок у Рівному, де 16-річну школярку Дарію Коцюрубу за пікет проти Зеленського почали тягати по відділках поліції й судах та погрожувати фізичною розправою. Такі орієнтири владного “Кварталу” вказують на можливість реваншу Кремля й “Антимайдану” в Україні. І ще раз підтверджують потребу в міцній проукраїнській опозиції. Саме цю нішу планує посісти “Європейська солідарність”, претендуючи на голоси, віддані за Порошенка в другому турі президентських виборів.
“Сьогодні новообрана команда запитує у суспільства: “Ви думаєте, що Путін – маніяк?”. Так, я думаю, що Путін – маніяк. Тому що тільки маніяк може розчленувати дружню країну, вкрасти Крим, відшматувати Донбас, тільки маніяк може утримувати тисячі заручників і політв’язнів, тільки маніяк може насолоджуватися слізьми їхніх родин…” – заявила на з’їзді перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. Партійний квиток “ЄС” став першим партквитком у її житті.
Під прапор “Європейської солідарності” став і голова Верховної Ради Андрій Парубій, про що заявив на з’їзді. “Ми заклали міцний фундамент нашої державності, і ворог б’є туди. Вони хочуть зруйнувати фундамент нашої державності, фортецю Україна. Заяви про те, що має бути скасований закон про мову, декомунізація, мовні квоти – це удар по фундаментальних цінностях, які тримають нашу фортецю в боротьбі з російською агресією. Але на Майдані ми довели, що українці нікому не дозволять згорнути українську державність. Ми будемо боротися в парламенті, на площах і вулицях. Ми не допустимо реваншу в Україні і не дамо вам (ворогам) жодного шансу”, – наголосив Парубій, пообіцявши, що в проросійських сил “земля горітиме під ногами”. Очевидно, що колишній високопоставлений представник “Народного фронту”, екскомандир Самооборони Майдану отримає одне з чільних місць у партійному списку “ЄС”.

Ветеранський десант для очищення

Звісно, для виборця зараз важливі не так обіцянки й гасла, як люди, здатні їх реалізувати. Досі рейтинг Блоку Порошенка суттєво “просідав” через наявність у фракції одіозних фігур, як-то Кононенко, Грановський та низки інших. Але на з’їзді 31 травня було чітко проголошено: цих постатей не буде в партійному списку на виборах-2019. Команда Порошенка врахувала минулі помилки, зробила висновки і провела не просто ребрендинг партії, а її кардинальне кадрове оновлення.
Навіть критично налаштовані ЗМІ визнали: на форумі в “Арсеналі” чинні нардепи й урядовці були в меншості, натомість основну масу делегатів становили нові обличчя. Серед них багато молоді, ветеранів АТО, волонтерів, громадських активістів. Дехто прийшов на з’їзд із маленькими дітьми.
Партійний список буде оголошено на другому етапі з’їзду “ЄС”, що відбудеться орієнтовно до 10 червня. Доти – до 4-го числа – тривали праймериз (попередні внутріпартійні вибори) на базі громадської організації “Солідарна сила громад”, яка підтримала партію Порошенка. Користувачі інтернету голосували за нових кандидатів у депутати – бійця 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ Гліба Бабича (він став широко відомий завдяки віршованому привітанню з Новим роком із передової в костюмі Санта-Клауса), фронтовиків Олександра Погребиського, Олексія Петрова, Валерія Прозапаса, автора книги “Піхота” Олега Болдирєва (Мартина Бреста), Олександра Грамарчука “Грома”, тележурналіста й волонтера групи “Нове військо” Віталія Гайдукевича, “двигуна томосу” Ростислава Павленка, політолога Сергія Тарана, доцента кафедри міжнародних відносин Львівського нацуніверситету Софію Федину та багатьох інших гідних людей. Багато хто з них уже обраний до політради і президії “ЄС”.
“Європейська солідарність” – модернізована, сучасна, класна партія. Це партія нових облич, молодих активних лідерів. Однак люди з досвідом теж потрібні, і тому, всупереч моді, досвідчені політики теж будуть у нашій команді”, – розповів на з’їзді Петро Порошенко. Головні критерії – конкретні справи, історії успіху, державницька і проукраїнська позиція кандидатів.
Партія Порошенка перша з політичних сил погоджується на підзвітність громадянському суспільству, що є значно ширшим колом, ніж сама партія. Одним із контролерів “Європейської солідарності” буде “Справа громад”. Ця ж ГО береться шукати для “ЄС” кандидатів до рад нижчих рівнів.
Викладачка ЛНУ, міжнародниця й волонтерка зі Львова Софія Федина у виступі на з’їзді щиро закликала весь патріотичний табір: “Сьогодні надзвичайно важливий бій за Україну. Наше завдання – відкинути партійні амбіції, забути про персональні образи. Якщо для вас пріоритет Україна, то ми маємо йти єдиним сильним фронтом”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7762 / 1.61MB / SQL:{query_count}