Під прикриттям релігії?

До Києва іде масова Xресна хода зі заходу та сходу країни. Спікер парламенту заявляє про можливі провокації у Києві наприкінці липня

Українська православна церква Московського Патріархату ініціювала масштабну Хресну ходу до столиці України. Зі слів організаторів, їх основне завдання – “посилити молитви за мир в Україні, об’єднати вірян із заходу та сходу у Києві, 27 липня, на святкування річниці хрещення Київської Русі”. 
Прикметно, що сам Московський патріарх (офіційне звання – Патріарх Московський та всія Русі) – Кирило заявляв, що “його серце наповнюється тривогою у зв’язку з ситуацією в Україні”. З його слів, “для мене Україна – те саме, що і Росія. Там мій народ, церква, яку за благословенням Господа я очолюю у цей історичний час”.
Хода “За мир” стартувала із Донеччини – зі Святогорської лаври та із Тернопільщини – з Почаївської лаври 3 та 9 липня відповідно. 
Незважаючи на задекларовану мету заходу – молитви за мир в Україні, деякі учасники ходи несуть із собою георгіївські стрічки, які є частиною символіки самоназваних ДНР та ДНР, часто використовуються російською пропагандою. Дехто з “паломників” має значки із зображенням російського царя Миколи ІІ, канонізованого Російською православною церквою. Кілька днів тому лідер групи “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук заявляв, що у самоназваних ДНР та ЛРН священики УПЦ МП агітують людей приєднатися до Хресної ходи.

фото: eparchia.kharkov.ua
Спікер Українського парламенту Андрій Парубій звернувся до Служби безпеки України та правоохоронців із закликом не допустити можливих провокацій у Києві з боку учасників ходи.
“Кремль всіма силами намагається дестабілізувати ситуацію в Україні, на фронті, на міжнародній арені. Також ворог розробляє плани дестабілізації ситуації в середині країни через створення штучної кризи, заворушення на вулицях. Ми з вами стаємо свідками того, як одна з релігійних організацій, яка має свій духовний центр в країні-агресорі, мобілізує велику кількість своїх вірян та стягує їх до Києва…, називаючи це мирною хресною ходою. До Києва, окрім дійсно мирних віруючих, стягуються провокатори із забороненою активістською символікою і символікою країни-агресора. Ми це вже побачили в окремих містах нашої країни”, – застеріг спікер Андрій Парубій учора у своєму виступі під час погоджувальної ради парламенту. 
 “Як державний службовець я завжди був поза релігією, проявляючи повагу до усіх конфесій. Але це не релігія! Це – політика! Як киянин виступаю категорично проти цього походу вулицями мого рідного міста! Як громадянин, радив би цим “ходокам” повернути і дружно відправлятися на Москву, агітуючи Путіна припинити вбивства наших громадян, забрати своїх найманців і бурятів, забиратися з Криму”, – розповів Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб на своїй сторінці у мережі Facebook.
Занепокоєні і політики “на місцях”. До прикладу, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький звернувся до правоохоронців і громади Полтавщини з приводу проведення Хресної ходи. 
“За численними інформаційними повідомленнями, на тимчасово окупованих територіях Донбасу, терористи готуються приєднатися до “ходи”, щоб організовувати провокації на мирній території. З метою запобігання можливих провокацій з боку бійців злочинних військових формувань звертаюся…з проханням посилити роботу з виявлення та знешкодження можливих провокаторів-терористів серед мирного населення області, активізувати роботу у попередження заворушень та інших протиправних заходів на час проведення “ходи”…
Заходи безпеки – у жодному випадку не протидія мирним зібранням християн…Ми виступаємо проти людей, які, прикриваючись ім’ям “християнин” під колорадськими чи “червоно-комуністичними” прапорами, готуються завдати шкоди полтавській громаді абсолютно не християнськими вчинками, ділять традиції православ’я на “ваші” і “наші””, – повідомляє офіційний сайт Полтавської обласної ради. 

Митрополит Онуфрій, Українська православна церква Московського патріархату
– Багатовікова історія нашої землі налічує чимало трагічних сторінок. Нашим землякам довелося пережити чимало випробувань, найбільшою бідою завжди була війна. Навіть у найважчі часи люди об’єднувалися у спільній молитві до Бога і Пресвятої Богородиці з проханням про допомогу. З глибоким сумом на серці ми усі переживаємо зараз нову трагедію – на cході України продовжується збройний конфлікт, проливається невинна кров наших земляків. Найбільше, що може зробити наша Церква – закликати до миру і посилити молитви про дарування миру нашій українській землі, що ми і робимо з початку збройного протистояння. Однак не зважаючи на миротворчу діяльність нашої Церкви, її намагаються зробити ворожою українському суспільстві. Сьогодні на території мирної України розгорається міжконфесійна війна, створюються різноманітні провокації, спрямовані як проти духовенства та віруючих, так і проти Української православної церкви (Московського патріархату – “Пошта”) цілком. Тому з нашого благословення, єпархіями Української православної церкви пройде Всеукраїнська хресна хода з молитвою за Україну, яка почнеться 9 липня на заході України – зі Святоуспенської Почаївської лаври (храм УПЦ МП – “Пошта”), а 3 липня на сході України – зі Святоуспенської Святогорської лаври. 27 липня, напередодні святкування Хрещення Київської Русі і пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, ці Хресні ходи зустрінуться у м. Києві.
Єпископ Євстратій (Зоря), голова Інформаційного управління Київської Патріархії (УПЦ КП)
– Київський Патріархат з 2009 року проводить 28 липня Хресну ходу в центрі Києва на честь подвійного свята: Хрещення Руси-України та вшанування св. Володимира. У минулому 2015 році керівництву Московського Патріархату в Україні спало на думку зробити те саме: 27 липня до столиці було зібрано прихильників російського православ’я на їх власну ходу. Цього року здалося замало одноденного ходу – вирішили організувати його через всю Україну протягом чотирьох тижнів. Фінал походу – 27 липня у Києві. Навіть спонсорують цей похід (і організаційно, і у медіа) – ті самі політики, що стояли за анти-Майданом. Разом вони хочуть довести, що саме Московський Патріархат – це і є Україна, що тут – простір “Русского мира”. Що робити тим, хто так не вважає? Хто цим занепокоєний (а я спостерігаю, як це занепокоєння шириться в суспільстві)? Думаю, що найкращою відповіддю має бути зібрання української громади на Хресну ходу 28 липня – від Володимирського собору до пам’ятника св. Володимиру.
Ростислав Демчук, журналіст, менеджер з медіа та комунікацій International Press Association
– Кількість учасників Хресної ходи адептів “Русского мира” на сьогодні становить понад 10 тисяч осіб, “паломники” вже підняли Георгіївські стрічки, прапори Російської імперії, портрети царя Миколи ІІ... Не думаю, що у зв’язку з цим Генеральна прокуратура України, Міністерство внутрішніх справ і Служба безпеки України сидить склавши руки і нічого не робить для запобігання небезпечних рецидивів цієї гігантської провокації ФСБ та інших спецслужб Росії. Те, що за Хресною ходою стоять спецслужби Росії – не викликає сумніву. Бо на відміну від стабільно кострубатої, грубої, непрофесійної роботи ГПУ, МВС та СБУ, у цих людей все чудово організовано: харчі, вода, дощовики, парасолі, медичне забезпечення, автомобілі швидкої допомоги, реанімобілі, автомобілі підтримки, охорона – хлопці у камуфляжі і з раціями, хлопці у спортивних костюмах... все це є і добре й злагоджено працює. Добре поставлене й інформаційне забезпечення на тлі повної тиші про це майже у всіх центральних українських ЗМІ. Інформаційно-агітаційну кампанію Хресної ходи “заради миру, любові і молитви за Україну” очолює особистий спікер Кучми – В’ячеслав Піховшек. За його ж словам кількість учасників Хресної ходи, які йдуть із усіх куточків України до Києва, вже налічуює понад 10 тисяч осіб. До 27 липня число “паломників” зросте втричі.
Тетяна Даниленко, журналіст, ведуча “5 каналу”
– Щодо Хресної ходи за мир. Це історія про те, що поки ми “виграємо час” у різних форматах переговорів, “будуємо нову країну, куди Донецьк сам попроситься” і т.д., ворог точно не сидить склавши руки. Судячи з усього, з креативним потенціалом в нього все ОК. Наївним може здатися, що це натовп мракобісів, який сам розсмокчиться й маргіналізується і що це не явище, бо про нього мало говорять у Facebook та ЗМІ. Але цікаво, що далі, коли до Києва дійде 10-15 тис. людей, які вимагатимуть забрати війська з Донбасу? І хто насмілиться розганяти людей з іконами? Яку це картинку створює для світових ЗМІ? Хоча все це ще й про абсолютний маразм прихожан московського патріархату, які на третьому році війни і після багатотисячних людських втрат не в курсі, хто з ким воює, хто захищається, а хто напав. Якби це була справді церква, а не релігійне крило “Раші тудей” та Газпрому, то ці самі люди вже йшли б на Москву і знали, в кого просити про мир.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7664 / 1.65MB / SQL:{query_count}