Вирок є. Що далі?

14 років з конфіскацією всього майна – таке покарання присудили російським військовим Александрову та Єрофеєву. Ймовірно, тепер їх удасться обміняти на Савченко

фото: TASS
Колегія суддів Голосіївського районного суду Києва визнала винними громадян Російської Федерації Євгена Єрофеєва та Олександра Александрова у вчиненні таких злочинів: ведення агресивної війни за попередньою змовою, сприяння терористичній організації, здійснення теракту. При цьому термін “агресивна війна” позначає протиправне діяння, що виражається у прямому застосуванні збройних сил проти суверенітету, територіальної цілісності чи політичної незалежності іншої держави (таке визначення наведене у Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, ним і послуговувалися українські судді).
Прокурори вимагали при­значити покарання у вигляді 15 років позбавлення волі, проте обом військовим призначили по 14 років перебування за ґратами, а також конфіскацію всього майна, що належить засудженим.
Зрештою, на виправдовувальний вирок не сподівалися навіть адвокати підсудних. Напередодні один із них –  правозахисник Оксана Соколовська –  сказала, що судовий процес стосовно російських військових в Україні –  дзеркальне відображення процесу над українською льотчицею На­дією Савченко в Росії і є, радше, політичним, а не юридичним, цитує її “Радіо Свобода”.
Під час судових дебатів, що відбулися 16 квітня, захист заперечував всі докази вини Єрофеєва та Александрова, наголошуючи: згідно з Женевською конвенцією їх потрібно вважати військовополоненими, а цей статус унеможливлює притягнення до кримінальної відповідальності. Натомість прокурор Ігор Німченко пояснив: “Підсудні вимушені заперечувати правду, бо попри всю очевидність цього факту –  як справжні військові спецпризначенці –  продовжують виконувати накази, які передають, напевно, уже дипломатичним шляхом”, – цитує “Радіо Свобода”.
Адвокат Валентин Рибін намагався довести, що у діях його підсудного Александрова не було складу злочину “тероризм”. “Влада України, конкретні політики вважають, що “Луганська народна республіка” і “Донецька народна республіка” є терористичними організаціями. Так, дійсно, є рішення судів України по відношенню до конкретних осіб, у цих рішеннях наче в декількох абзацах зводиться до визнання “ЛНР”, “ДНР” терористичними організаціями. Але я говорив про те, що ці рішення не є преюдиціальними (такими, що не потребують доказування.“Пошта”), і на їхній підставі не можна вважати відповідні організації терористичними”, – заявляв він. Проте суд не визнав ці аргументи достатніми. 
Самі підсудні свою вину заперечують, спростовуючи також свої попередні слова, згідно з  якими вони є спец­призначенцями Головного розвідувального управління Російської Федерації, зазначаючи, що давали ці свідчення під тиском. “Шановні судді, повторюю ще раз, що не вважаю себе винним за всіма статтями, за якими мене звинувачують. У цих статтях не те, що я скоював чи міг скоїти, а те, що необхідно було мені висунути, щоб викликати максимальний резонанс”, – цитує останнє слово на суді Євгена Єрофеєва “Радіо Сводоба”. Надходження на банківську карту грошей від Міністерства оборони Росії Олександр Александров пояснював виплатами, які заборгувала установа, а свою участь у подіях на Донбасі – втіленням особистих ідейних переконань. 
Тепер, після оголошення вироку, адвокати Надії Савченко сподіваються, що захист російських військових не подаватиме апеляції, адже це відтягне можливість обміняти українську полонянку, яку незаконно засудили на території Росії, на військових Єврофеєва та Александрова, інформує “Громадське.TV” про слова Віри Савченко. 
22 березня її сестрі Надії оголосили вирок у Донецькому райсуді, що в Ростовській області Росії. Її засудили до 22 років позбавлення волі за вбивства двох російських журналістів, які працювали у зоні бойових дій на сході України у червні 2014 року. П’ятого квітня вирок набув чинності, а шостого квітня Надія Савченко знову розпочала сухе голодування, яке планувала продовжувати до оголошення вироку росіянам Євгенові Єрофеєву та Олександрові Александрову.
“Оскільки припинити сухе голодування вона не погоджується, як компроміс вона дала згоду на те, щоб російські лікарі поставили крапельницю, яка допоможе їй протриматися. Ми чекаємо новин зі справи Алексадрова і Єрофєєва”, – сказав в ефірі “5 каналу” адвокат Савченко Ілля Новіков. Та крапельниці вона прийматиме до 20 квітня.
Попри те, адвокати російських спецпризначенців не відкидають можливості оскарження вироку після того, як його детально вивчать та продумають перспективи апеляції. “90%, що ми оскаржимо це рішення”, – цитує “Українська правда” Оксану Соколовську. 
Напередодні Марк Фейгін, який також захищає інтереси Надії Савченко, озвучив свої міркування стосовно того, що чекати на швидке (впродовж двох-трьох днів) рішення щодо обміну Єрофеєва й Александрова на Надію Савченко не варто, адже лише на набуття чинності судового рішення доведеться чекати місяць. Полонянка звернулася до Міністерства юстиції України з проханням розпочати процедуру її повернення в Україну ще 7 квітня, повідом­ляє міністр юстиції Павло Петренко на своїй сторінці в Facebook.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8056 / 1.58MB / SQL:{query_count}