Безвізовий саміт

Сьогодні, 21 травня, у Ризі відкривається дводенний саміт Східного партнерства

фото: styknews.info
Довгий час вважалося, що саме на цьому саміті Україна отримає позитивне рішення щодо запровадження безвізового режиму з ЄС.
Втім, досі на це сподіваються хіба невиправні оптимісти: максимум, що ми отримаємо, – дату і чіткий перелік умов, виконання яких гарантуватиме запровадження безвізового режиму. Поки ж у ЄС обережно припускають, що скасування віз стане можливим на початку 2016-го року.
“У листопаді ми матимемо наступну технічну доповідь Єврокомісії. І якщо умови будуть виконаними, я не сумніваюся, що ми будемо готові, можливо, на початку 2016 року або пізніше відмінити візовий режим. Я буду готовий переконувати наших партнерів в Європі позитивно вирішити питання про безвізовий режим”, – запевняє голова Європейської ради Дональд Туск.
Він, до речі, спростовує поширену думку, що сподіватися на відміну віз до завершення війни на сході марно. “Я знаю, що деякі політики відзначають, що ми не можемо прийняти таке рішення, поки продовжується криза. Але це було б несправедливо. Ми застосуємо аналогічний принцип, як було в Молдові, що має аналогічну проблему із Придністров’ям. Це означає, що конфлікт на Донбасі не буде перепоною”.
Втім, Україна ще має виконати кілька важливих кроків, аби це питання таки постало в ЄС. Експерти інституту світової політики виокремили шість ключових пунктів: вдосконалення процедури перевірки паспортів, зміни закону про біженців та Трудового кодексу, реформування прокуратури та органів внутрішніх справ, завершення створення антикорупційних органів та забезпечення захисту внутрішньо переміщених осіб. На все це залишається трішки більше шести місяців.
А для тих, хто вже хоче поїхати за кордон без тяганини з візами, “Пошта” підотувала інфографіку – 46 країн, які не вимагатимуть від українців оформлення віз. Користуючись нагодою, ми також вирішили подивитися, як за рік змінилося ставлення країн Шенгенської зони до українців, росіян та китайців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7753 / 1.55MB / SQL:{query_count}