“Вони воювали за рідну землю, не маючи держави…”

Виповнилося рівно 100 років героїчної перемоги вояків легіону УСС на горі Маківка

фото: Зірка Андрусь
Цими вихідними на схили гори Маківка неподалік Славського прибули з усіх усюд тисячі людей для вшанування сотої річниці героїчних боїв Українських січових стрільців. 
Голова Львівської ОДА Олег Синютка, відкриваючи урочистості, зачитав звернення Президента України з нагоди відзначення діяльності УСС та століття героїчної перемоги на горі Маківка. 
У своєму виступі він наголосив: “Ми стоїмо на святому для кожного українця місці, оскільки це не лише поле нашої битви, це поле нашої перемоги. Ми повинні вчитися самі та навчати наших дітей, що українці – це нація переможців. Сьогодні, через 100 років після перемоги на Маківці, українці знову повинні захищати свою землю. На східних кордонах нашої держави ми захищаємо Україну, Галичину та Карпати”.
Усі урочистості відбувались біля Меморіалу УСС, де також було виставлено для огляду експонати військового спорядження, зразки зброї австро-угорської та російської армій тих часів. 
Панахида, хвилина мовчання, покладання квітів, а далі розпочалось віче з виступами гостей  та місцевих керівників, депутатів Львівської облради, духовенства, громадських діячів, представників політичних партій та громадських організацій, ветеранів національно-визвольних змагань.

Голова обласної ради Петро Колодій під час виступу на вічі зазначив: “Вони воювали за рідну землю, не маючи держави. Їхній дух, який передався від Княжої доби, козацького війська, став твердинею на шляху російського війська. Він і надалі передавався героям національно-визвольних змагань, героям Небесної Сотні та тим героям, які сьогодні захищають державу на сході України… Ми сьогодні повинні зробити все, щоб Україна перемогла. Я вірю: Україна була, Україна є, Україна буде! Слава Україні!”.

У своєму слові голова Сколівської райдержадміністрації Ігор Свистун  підкреслив, що Маківка і сьогодні є грізною осторогою “московії” – перемога мусить бути на боці нащадків Українських січових стрільців: “Хто міг подумати, що на рідній українській землі в XXI сторіччі лунатимуть постріли, убиватимуть людей. Як і століття тому, на захист держави стали сини і дочки неньки-України. Сьогодні Україна кров’ю завойовує право стати справді незалежною державою”.

Відтак керівник району виголосив імена та прізвища 182 жителів Сколівщини – сучасних захисників, які стали на захист соборної української держави в лавах Збройних сил та добровольчих батальйонів. Згадано також новітніх героїв, вихідців з району: героя Небесної Сотні Олега Ушневича та учасника АТО Любомира Кузьміна, які віддали свої життя заради добра та миру наступних поколінь.
Завершив свій виступ Ігор Свистун словами: “Але темні часи минуть. Буде колоситися хліб, шумітимуть зелені Карпати. Житиме Україна. І для нас є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв.  Маємо пам’ятати, хто і за що загинув! Герої не вмирають!”.

На завершення урочистостей відбулося театралізоване військово-історичне дійство “Бій за гору Маківка” зі справжньою стріляниною, вибухами, запахом пороху, зведенням символічних укріплень.
Львів – Сколівський район – Львів
фото: Зірка Андрусь
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7492 / 1.57MB / SQL:{query_count}