Час люстрації

КСУ розпочинає розгляд люстраційного закону, а до парламенту цього тижня мають внести новий закон про очищення влади

В Івано-Франківську представники “Правого сектору”, “Самооборони” та громадські активісти провели акцію “Чистий четвер” – керівнику місцевого управління юстиції Василю Кавацюку влаштували “смітникову люстрацію” (фото: kurs.if.ua)
Сьогодні, 16 квітня, Конституційний Cуд України розпочне слухання щодо закону про люстрацію. Громадські активісти закликають прийти в цей день до споруди КСУ “і показати, що Україна не дозволить зупинити очищення своєї влади”. 
У самому Конституційному Cуді впевнені, що намір зібрати мітинг, а також низка заяв про упередженість конституційних суддів є втручанням у роботу КСУ. Що ж до заяв, то немало до цього доклався і прем’єр-міністр. 
“Завтра КСУ починає слухання щодо закону про люстрацію. Вони ініційовані представниками влади Януковича, які хочуть відмінити закон, отримати реванш і повернутися до влади, щоб завершити свої брудні справи. Я доручаю міністру юстиції взяти участь у засіданні КСУ”, – заявив Арсеній Яценюк у середу під час засідання уряду.
Ініціаторами розгляду закону “Про очищення влади” є не лише 47 народних депутатів – аналогічне подання з’явилося і зі сторони Верховного Cуду України. У будь-якому випадку засідання КСУ може виявитися дуже цікавим. Тим більше, що багато судів, до яких звернулися люстровані, аби поновитися на посаді, насправді чекають на цей вердикт Конституційного Cуду. За інформацією прем’єр-міністра, досі звільнили близько 500 чиновників, а ще 1500 осіб, знаючи, що підпадають під перевірки, звільнилися самі.
Цікава ця ситуація ще й тому, що от-от до ВР мають внести новий проект закону про люстрацію. Як повідомив народний депутат Єгор Соболєв, у новій редакції передбачено, що під люстрацію не потраплять особи, які отримали статус учасників АТО, а також ті, хто народився після 1 січня 1996 року.
Також, як і передбачалося раніше, тепер має з’явитися окремий орган виконавчої влади, що займатиметься люстрацією посадовців – у законі будуть виписані його функції та повноваження. І згідно з новими правилами, кандидати на посаду президента і народних депутатів будуть зобов’язані подавати інформацію про те, чи попадають вони під дію закону “Про очищення влади”. Втім, вони все одно матимуть право брати участь у виборах. 
Сам Соболєв запевняє, що у парламенті вже є достатньо голосів, аби прийняти новий люстраційний закон.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7508 / 1.55MB / SQL:{query_count}