Усі винні втекли

Рада Європи розкритикувала Україну за розслідування вбивств під час Майдану

фото: pulzo.com
За більшість yбивств, скоєних 20 лютого, відповідальними є працівники “Беркуту”, які виконували наказ свого керівника Дмитра Садовника. Втім, маючи достатньо необхідних доказів, МВС та ГПУ довгий час гальмували розслідування тих кривавих подій.
Про це йдеться у звіті Міжнародної дорадчої групи, що була створена Радою Європи та Україною для спостереження за ходом розслідування подій на Майдані. “Судячи з матеріалів справи, відповідальність за більшість yбивств, скоєних 20 лютого 2014 року, може бути покладена на працівників “Беркуту”… Аналіз сотень годин відеозаписів та матеріалів із інтернету дав змогу встановити 21-24 працівників, які стріляли в учасників акцій протесту, що піднімалися вулицею Інститутською”, – йдеться в документі.
Слідчі також встановили, що “ніхто із працівників спецпідрозділу не міг застосовувати зброю без наказу свого керівника пана Садовника”. Також відомо, що більшість демонстрантів, які загинули 20 лютого, отримали поранення із автоматів Калашникова калібру 7,62*39 – саме таких, що були у бійців “Беркуту”. “Встановлено, що група Садовника отримала близько 20 автоматів такого калібру і ці автомати не були повернуті в місця зберігання, вони зникли”, – йдеться в документі.
Є достатні підстави вважати, що дії МВС не були направлені на співпрацю та, в деяких випадках, перешкоджали розслідуванню
Загалом документ написано у доволі критичному тоні, особливо щодо дій українських слідчих. “Нестача співпраці між ГПУ та міліцією стала суттєвою перешкодою для розслідування подій на Майдані… Є достатні підстави вважати, що дії МВС не були направлені на співпрацю та, в деяких випадках, перешкоджали розслідуванню (вбивств на Інститутській – “Пошта”). Це підтверджується епізодом, пов’язаним із затриманням представників “Беркуту”, деталі якого викладені в звіті”, – заявив голова Міжнародної дорадчої групи Ніколас Братца.
У МВС одразу ж відреагували на закиди, зазначивши, що взялися за розслідування вже з перших днів. “МВС, особливо в перші дні після повалення режиму Януковича, взяло на себе основну роботу з визначення дійових осіб і забезпечення збору та зберігання речових доказів. Разом із тим, керівництво у розслідуванні цих кримінальних проваджень здійснювалося виключно Генеральною прокуратурою України. МВС із самого початку виконувало виключно завдання, поставлені ГПУ”, – йдеться у поширеній міністерством заяві.
Цікаво також, що українські слідчі, як сказано у звіті, не знайшли достатніх доказів існування “третьої сили”, так само, як і доказів того, що на Інститутській були вбиті зі снайперської зброї. “Ми дослідили питання так званої третьої сили в нашому звіті і дійшли висновку, що це питання лишається відкритим попри те, що є деякі ознаки її існування”, – заявив Братца. Він зазначив, що офіційне слідство не надало представникам групи необхідних доказів – навпаки, запевнило представників групи у відсутності доказової бази. 
Зазначимо, що члени групи не мають повноважень проводити своє розслідування, а тому лише слідкують за ходом офіційного, на основі якого й зроблені висновки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7457 / 1.56MB / SQL:{query_count}