Звіт камікадзе

Кабінет Міністрів започаткував щотижневі звіти про процес реформ

фото: lyustra.div.co.ua
Підводячи підсумок перших 100 днів роботи, урядовці вирішили зайвий раз не бавитися в скромність. Хоч експерти дорікають Кабміну затягуванням реформ, самі міністри провели масштабну прес-конференцію, аби похвалитися вже зробленим і анонсувати подальші кроки.
До десятки головних досягнень уряду прем’єр-міністр зарахував перший етап податкової реформи, початок бюджетної децентралізації, збільшення видатків на оборонну сферу до 5,3% ВВП, прогрес в імплементації Угоди про асоціацію і наближення енергонезалежності. Та цікаво, що головним досягненням, на переконання Арсенія Яценюка, є створення “єдиної команди” – уряду, президента та парламенту.
“Ми прожили одну з найскладніших зим. У листопаді я відверто говорив: тепло не буде, але не замерзнемо. Це було непросто забезпечити, але і не замерзнули, і ще й тепло було”, – переконаний Яценюк. Тепло було, мабуть, тому, що як такої зими не спостерігалося – хіба кілька тижнів морозів. 
Утім, глава уряду запевняє, що на сьогодні 70% імпорту газу в Україну йде з Європи: “Від порожніх сховищ і перекритого Росією газу ми перейшли до того, що сьогодні 70% газу ми купуємо не в Росії, як купували раніше, а в Європейського Союзу, і не за ціною, яку захотів Володимир Путін, а за ринковою”. Це досягнення невдовзі потрібно буде підтвердити: домовлятися з Росією про закупівлю газу на літній період все одно треба, а це неможливо без тривалих дискусій щодо справедливої ціни й умов оплати. Імпорт палива з ЄС аж ніяк не покриває усіх потреб України.
До десятки головних досягнень уряду прем’єр-міністр зарахував перший етап податкової реформи, початок бюджетної децентралізації, збільшення видатків на оборонну сферу до 5,3% ВВП, прогрес в імплементації Угоди про асоціацію і наближення енергонезалежності
Під час тригодинного звіту про свою роботу розповіли більшість з міністрів, а хто не встиг – ще має шанс: як запевняє Яценюк, уряд щотижня проводитиме звіт одного з урядовців, під час якого можна буде поставити будь-які питання. Із тих, хто вже відзвітував, найцікавіші обіцянки озвучили міністр аграрної політики Олексій Павленко, який налаштований зробити Україну “годувальницею всього світу”, та міністр екології Ігор Шевченко, який хоче на території зони відчуження ЧАЕС створити біосферний заповідник. “Зараз це мертва зона, хоча небезпеки там немає. Можна повернути ці території в економіку країни”, – впевнений Ігор Шевченко.
Міністр культури В’ячеслав Кириленко пообіцяв зосередитися на чотирьох реформах: “Перше – ми зробимо розподіл усіх засобів, які використовуються Мінкультом, прозорим (особливо – коштів на проекти мистецтва, що завжди мали багато корупційних точок)”. Також серед пріоритетів міністерства – підтримка українського кіно – після заборони російських мілітаристських фільмів Мінкульт ініціює створення спеціального внеску, що спрямовуватиметься на підтримку вітчизняного кіно. 
Ще дві обіцянки Кириленка – започаткування контрактної системи в театрах і музичних закладах, а також реформа охорони культурної спадщини, яка, як прогнозують у Мінкульті, може спричинити бурю емоцій.
Найбільш конкретна обіцянка – за главою МВС. Арсен Аваков запевняє, що вже цього року в Україні запрацює новий закон про поліцію, відтак нова патрульна поліція від літа з’явиться є у Києві, а в Одесі, Харкові, Дніпропетровську та Львові – через кілька місяців після столиці.
Загалом урядовці впевнено називають себе реформаторами і головним підтвердженням цього, на переконання Арсенія Яценюка, є виділення кредиту від МВФ. Дарма, що у самому фонді гроші дали на проведення майбутніх реформ і попередні здобутки уряду оцінюють значно скромніше.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7521 / 1.56MB / SQL:{query_count}