Проти люстрації

Венеціанська комісія закликає призупинити дію закону “Про очищення влади”

фото: korupciya.com
Голова Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо закликав Президента України призупинити дію закону про люстрацію. На думку європейських експертів, закон “Про очищення влади”  “поганий” і в нинішньому варіанті не може застосовуватись у країні, що є членом Ради Європи. Саме тому у Венеціанській комісії до цього документа ставляться більш ніж критично.
Однак дії закону зупиняти в нас ніхто не буде, перевірки і далі проводитимуть. Але український Президент пообіцяв, що люстраційний закон невдовзі вдосконалять. “Він (голова Венеціанської комісії. – “Пошта”) звернувся з проханням, аби дію цього закону призупинили до внесення змін. Така процедура в законодавстві України не передбачена. Єдине, що я можу, це  звернутися до українського парламенту щодо пришвидшення напрацювання змін до цього закону з урахуванням зауважень Венеціанської комісії. Зі свого боку я запропонував парламенту лише такі зміни, що не перешкоджатимуть і мені як Верховному головнокомандувачу захищати державу”, – пояснив Петро Порошенко.
Останнє його уточнення стосується незастосування люстрації щодо деяких осіб вищого офіцерського складу. Парламент іще в кінці січня проголосував за це нововведення, однак норма діє тимчасово – поки не підготують увесь пакет змін до закону “Про очищення влади”. Сам Петро Порошенко зазначив: згідно з люстраційним законом, зараз необхідно звільнити близько 50 військовоначальників із бойовим досвідом. Але, видається, завдяки Президентові вони втримаються на роботі.
Мова не про призупинення люстрації. Ті конкретні зауваження, які озвучив експерт Венеціанської комісії, ми врахуємо
Менше шансів уникнути люстрації мають судді. Міністр юстиції повідомив, що зараз необхідно звільнити 40 суддів, які не подали декларацій про доходи. Ще чотири служителі Феміди не змогли пояснити походження мільйонних подарунків, згаданих у їхніх деклараціях. “Четверо суддів господарського суду показали, що отримали подарунки на мільйони гривень. Зараз правоохоронні органи і Фіскальна служба України ставлять їм питання про те, що це за подарунки, хто їх дарував і чи можуть ці судді далі обіймати свої посади. А якщо вони не можуть відповісти на ці запитання, повинні спілкуватися з прокурором і слідчими”, – заявив Павло Петренко в ефірі “5 каналу”.
Сам Петренко переконує: незважаючи на зауваження Венеціанської комісії, перевірки чиновників триватимуть. “Мова не про призупинення люстрації. Ті конкретні зауваження, які озвучив експерт Венеціанської комісії, ми врахуємо”, – запевнив голова Мін’юсту. Він розповів, що зараз триває друга хвиля люстрації, під час якої перевіряють вищих чиновників, зокрема  Петренка: “Хоча я на державній службі більше року (з кінця 2012-го), але мене перевірили за останні 12 років, попри те, що я працював у приватному секторі – був приватним адвокатом, Але це правильно. Я підняв усі свої документи. Фіскальна служба перевірила всі мої доходи і витрати й дала позитивний висновок, що я пройшов люстраційну перевірку”.
Наступного тижня в Україну мають приїхати експерти Венеціанської комісії, які разом із представниками Міністерства юстиції узгодять зміни до закону “Про очищення влади”. Наразі робоча комісія по доопрацюванню цього закону вже погодила кілька принципових нововведень. “Запропоновані зміни передбачають створення незалежного органу з питань люстрації, який не входитиме до структури Мін’юсту і не буде підконтрольним йому. Функціонування та добір співробітників цього органу також відбуватимуться максимально прозоро!” – наголосив Міністр юстиції.
Планується, що всі зміни погодять уже до кінця лютого, а сам закон “Про очищення влади” вдосконалять не пізніше кінця березня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7806 / 1.56MB / SQL:{query_count}