Додаткові бали для вступників-2014

У правилах вступу до вищих навчальних закладів, які опублікувало Міністерство освіти та науки України, з’явилася ще одна категорія абітурієнтів, які можуть отримати додаткові бали

Це ті, у кого є “найкращі інтелектуальні досягнення”: винахідники з патентом, переможці міжнародних, всеукраїнських олімпіад, турнірів і конкурсів, у тому числі конкурсу Малої академії наук (МАН) (9 – 11 класи). Ці діти зможуть одержати до 70 додаткових балів, якщо ввійдуть до 100 найкращих в Україні. 
Також у наступному році додаткові бали для призерів всеукраїнських етапів олімпіад і конкурсів-захистів робіт учнів – членів МАН зберігаються. За диплом першого ступеня таким абітурієнтам, як і колись, належать 50 додаткових балів, другого – 40, а третього – 30. Переможці олімпіад одержать ці бали лише в тому випадку, якщо будуть вступати на ту спеціальність, для якої їхній переможний предмет – профільний. А переможці конкурсу МАН – якщо секція, у якій вони писали свою роботу, відповідає спеціальності, на якій вони планують навчатись.
Щоб не виникло плутанини, якій секції яка спеціальність відповідає, у нових умовах прийому є доповнення, де це чітко прописано. Що стосується прохідного мінімуму, який потрібно набрати на ЗНО, то він залишився незмінним: 124 бали – з непрофільних предметів і 140 балів – з профільних. Також у ВНЗ залишилося право підвищувати прохідний мінімум з профільних предметів (раніше деякі ВНЗ підвищували його до 150 – 170 балів), а також встановлювати не одну, а дві профільні дисципліни. 
Як і цього року, у 2014-му середній бал атестата, переведений за 200-бальною системою, теж буде враховуватися в загальній сумі балів абітурієнта.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7949 / 1.53MB / SQL:{query_count}