Нівельована освіта

Більшість випускників не довіряє вітчизняним вишам

Більшість випускників не довіряє вітчизняним вишам

Диплом як лакмусовий папірець, відсутність справедливого оцінювання рівня знань та вмінь, недореформована вища освіта – це ті, явища, які, на жаль, є буденністю українського суспільства. Замість того, щоб будувати плацдарм для розвитку країни, українські виші все частіше стають прикладом реалізації корупційних схем, структурних хиб та постійної підконтрольності. Як результат, такий стан вищої освіти завдає шкоди всій країні, адже дипломи отримують неповноцінні спеціалісти, добре навчені реаліям українського совкового життя. 

На жаль, випускники вищих навчальних закладів та потенційні роботодавці розуміють, що проблема існує, проте не намагаються перешкоджати їй. Так, результати соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, доводять: більшість громадян України вважають, що у нашій державі немає жодного вишу, який міг би дорівнятися до світових університетів у міжнародних табелях про ранги. 

Зокрема, майже половині випускників вишів і роботодавців важко назвати хоч один український вищий навчальний заклад, що відповідає міжнародним університетським стандартам. Так, 29% роботодавців та 26% випускників не визначилися з відповіддю на це питання, а ще 19% роботодавців та 24% випуск­ників переконані, що конкурентоспроможних ВНЗ в Україні немає. “Тобто, близько половини опитаних не змогли назвати жодного гідного вишу”, – зазначив координатор проектів КМІС Андрій Кашин, повідомляє “Дзеркало тижня”. 

Серед тих, що таки варті уваги, – здебільшого київські виші (Київський національний університет імені Т. Шевченка, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Київський політехнічний інститут), на що, ймовірно, вплинув так званий ефект столиці.

Також соціологи запитували, який, на думку респондентів, підхід до створення університетів, конкурентоспроможних на світовому рівні, буде найбільш ефективним в українських умовах? На думку 55% роботодавців та 44% випускників, потрібно визначити 20-30 найкращих університетів та надавати їм фінансову допомогу й підтримку для ефективної модернізації. Прихильниками об’єднання наявних університетів стали 23% роботодавців та 29% випускників. “Створення університету світового класу з нуля вважають найбільш ефективним способом 11% роботодавців та 16% випускників”, – зазначив Андрій Кашин. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8122 / 1.55MB / SQL:{query_count}