Візовий моніторинг по-львівськи

Через шахраїв українці не можуть зареєструватися на подачу документів для отримання віз у польському консульстві

Через шахраїв українці не можуть зареєструватися на подачу документів для отримання віз у польському консульстві

Цього року у Львові вже  вчетверте у рамках громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” провели дослідження щодо проблем міграційного потенціалу візової політики та процедур. Біля Генеральних консульств Республіки Польща та Чеської республіки у липні-серпні фахівці проводили бліц-опитування людей, які подавали документи на візи і тих, хто вже їх отримав. Також провели громадський моніторинг візового центру Польщі у Львові. 

У результаті фахівці громадської ініціативи зробили висновок: одним із найбільших негативів, з яким зіштовхуються українці в процесі отримання віз у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові, є так звана віртуальна черга в інтернеті, коли через шахраїв люди не можуть зареєструватися на подачу документів.   “Попередніми роками це була “жива” черга. З червня торік з’явилася “віртуальна”, коли громадяни не можуть зареєструватися в консульстві. Цю ситуацію мало покращити відкриття візового центру, проте бачимо, що, на жаль, не відбулося такого тотального розвантаження. Скажімо, якщо зараз хочемо отримати шенгенську візу, то для того, щоб зареєструватися на подачу документів у консульстві, потрібно чекати до кінця січня. Для отримання національної візи треба чекати до середини січня”, –  про це вчора наголосив голова Львівського юридичного товариства, представник громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” у Львові Андрій Лепак.

З його слів, їхня громадська ініціатива рекомендує МЗС Польщі провести комплексну перевірку цієї ситуації. 

“Консульство обслуговує 39% заявників, які хочуть отримати візу, решту – візовий центр. Чому громадяни змушені платити більшу ціну за отримання візи, оскільки вони платять ще й за посередницькі послуги, які виконує візовий центр”, – зауважив представник громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” у Львові.

Водночас генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд раніше неодноразово заявляв, що причиною таких черг є українські шахраї, які створюють штучні черги з метою продажу місць.

Тим часом Генконсульство Польщі у Львові за 10 місяців цього року видало вже 300 тис. віз. “Ми працюємо так, щоб віз видати якнайбільше. Цього року ми видали на 15% більше, ніж минулого”, – розповіла консул Генконсульства Республіки Польща у Львові Лідія Аньоловська, яка була присутньою на оприлюдненні результатів. Зі слів консула, відмови отримує близько 3% осіб, які подають документи на візи. 

Також Лідія Аньоловська розповіла, що у польському консульстві завдяки впровадженню кол-центру для реєстрації вдалося зменшити черги з двох місяців до двох тижнів. А віднедавна 20% охочих отримають візи, зареєструвавшись через інтернет, а 80% –  телефоном. А ще тепер блокують багаторазову реєстрацію з одного IP, щоб не давати шанси для шахраїв. 

 
Кількість днів з часу подання документів 
До 5 днів – 6,5%
6-10 днів – 32,3%
Більше 11 днів – 61,2%
Термін дії візи в днях, що отримали
30 днів – 1,6%
60 днів – 3,2%
90 днів – 64,5%
180 днів – 19,4%
365 днів – 8,1%
Без відповіді – 3,2%
Термін перебування візи, що отримали
30 днів – 1,6%
60 днів – 4,8%
90 днів – 64,5%
180 днів – 17,7%
365 днів – 8%
Без відповіді – 3,2%
Дані: громадська ініціатива “Європа без бар’єрів”
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7181 / 1.57MB / SQL:{query_count}