Зелене світло іноземним військам

Уряд пропонує спростити їх допуск на нашу територію

Уряд пропонує спростити їх допуск на нашу територію

Український уряд, до складу якого входять політики, які свого часу були проти хоча б якогось допуску західних військ на територію України, зараз пропонує суттєво спростити цю процедуру.

Таке рішення Кабмін в особі Міністерства оборони планує подати на розгляд парламенту. Дії урядовців є продовженням лінії, обраної президентом країни, який ще у червні підписав Закон “Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2012 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях” і клопочеться про спрощення допуску військ в Україну. На щастя, парламент у нормальному режимі запрацює ще не скоро, проте одне суттєве рішення йому таки доведеться розглянути…

Іноземні війська в Україну пропонують допускати для участі у спільних навчаннях, які почали все частіше проводити на нашій території. Відповідні зміни до законодавства були ухвалені на засіданні Кабінету Міністрів України. Ось витяг із пропозиції: “Пропонується внести зміни до статті 8 вказаного Закону, а саме – доповнити частиною четвертою, якою передбачити можливість подачі пропозиції щодо допуску до України підрозділів збройних сил інших держав для участі в багатонаціональних навчаннях разом з проектом плану навчань”. 

На думку уряду, внесення таких змін дозволить істотно скоротити час підготовки відповідної нормативно-правової бази і ухвалення рішення про допуск іноземних підрозділів. Тобто іноземні підрозділи зможуть прибувати в Україну швидко і без проблем, розпочинаючи планування не задовго до прибуття, а за короткі терміни.

У Міністерстві оборони кажуть, що розроблені зміни запроваджені для  виконання відповідного доручення президента України з метою вдосконалення порядку допуску підрозділів ЗС інших держав на територію України для участі в спільних військових навчаннях. 

Зараз визначений чинним законодавством України порядок допуску іноземних підрозділів з метою забезпечення участі в багатонаціональних навчаннях передбачає два етапи. Спочатку подається план проведення багатонаціональних навчань за участі підрозділів ЗСУ на рік, а після цього вносять пропозиції про допуск підрозділів ЗС інших держав на територію України для участі в багатонаціональних навчаннях.

Нові пропозиції передбачають можливість подачі пропозицій про допуск іноземних військовослужбовців для участі в багатонаціональних навчаннях разом з проектом плану навчань.  Більшість спільних військових навчань українські вояки проводять із колегами з Росії та Білорусі (“Слов’янська Співдружність”, “Фарватер Миру” та ін.).

Зупинити небезпечні пропозиції зможе Верховна Рада України. Але не так давно українські парламентарі прийняли не надто позитивне для України рішення, дозволивши українським воякам брати участь не лише в гуманітарних і миротворчих місіях, а й у бойових операціях. Такий закон ухвалили 19 вересня. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8728 / 1.56MB / SQL:{query_count}