Уряд дозволяє війну

Кабінет Mіністрів хоче розширити перелік ситуацій, які допускають оголошення військових дій

Кабінет Mіністрів хоче розширити перелік ситуацій, які допускають оголошення військових дій

Український уряд пропонує Верховній Раді розширити перелік ситуацій, за яких можливе застосування військової сили. Законопроект № 11350, де містяться такі заклики, нещодавно зареєстрований у Верховній Раді України. Якщо  народні обранці за нього проголосують, то невдовзі розшириться як поняття загроз для України, так і роль президента України у куруванні військових справ.

Документом пропонується внести зміни до закону про оборону України. Згідно із ним, військові формування призначаються для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту або їх загрози шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій. У теперішній редакції закону військові мають право діяти виключно у випадку збройних агресії, конфлікту чи загрози нападу.

Крім того, на законодавчому рівні пропонується прописати позаблоковий статус України: “З метою запобігання виникненню збройної агресії, військових конфліктів, реалізації національних інтересів і впровадження власної воєнної політики України, дотримуючись політики позаблоковості, бере участь у міжнародних системах безпеки та міжнародному співробітництві”, – йдеться в законопроекті.

Наступним принциповим постулатом законопроекту прописується, що в разі агресії проти України, збройного конфлікту або їх загрози президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, застосування Збройних cил України, інших військових формувань. Рішення президента має ухвалити, або затвердити Верховна Рада. Також перша особа країни вносить у парламент подання про оголошення стану війни.

Серед іншого Кабмін також пропонує скоротити число призовників до лав української армії. Так, за період осіннього призову в армію буде призвано на 2,5 тис. осіб менше, ніж за період попереднього весняного призову – 18,9 тис. осіб. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7794 / 1.54MB / SQL:{query_count}