Бюджет в кредит

Кабмін намагається взяти позику у народу

Кабмін намагається взяти позику у народу

Український уряд планує наступного року “позичити” у громадян один мільярд доларів. Про традиційно цинічну заяву повідомляє видання “Дзеркало тижня”, яке отримало інформацію від представника Міністерства фінансів.

Такі варіанти зокрема розглядає уряд при розробці державного бюджету на 2013 рік. Як повідомляє видання, Мінфін при розробці бюджету-2013 допускає можливість залучення “з-під матраців” населення вільної валюти на суму близько 1 млрд. доларів “Поки що остаточного консенсусу в цьому питанні немає, оскільки наразі непросто спрогнозувати більш-менш точний розвиток подій. Ситуація залежить від того, яким буде стан міжнародних ринків; чи буде відновлена співпраця з МВФ; наскільки активно банки будуть кредитувати експортерів та наскільки успішно зможуть рефінансувати зовнішні позики; наскільки високим буде попит населення на казначейські зобов’язання і т.д.”, — зазначив співрозмовник, наближений до формування бюджету.

Варто додати, що за даними Мінфіну, за перший тиждень продажу населенню казначейських зобов’язань попит на них був значний – загалом цінних паперів було продано на 47 млн. доларів, тобто майже половину від дебютного випуску.

Нагадаємо, Міністерство фінансів 10 жовтня розпочало розміщення спеціальних цінних паперів, призначених для населення – казначейських зобов’язань – обсягом 100 млн. доларів. Термін їх обігу – 24 місяці, номінальна вартість – 500 доларів, відсоткова ставка – 9,2% річних, сплата купонів – кожні шість місяців. Розмір доходу за кожним купоном є фіксованим – $23. Продаж казначейських зобов’язань фізособам здійснюють біля 500 установ Ощадбанку на всій території України за вартістю продажу, що встановлена Мінфіном. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8900 / 1.54MB / SQL:{query_count}