“Бій” за землю переноситься

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення

Український парламент проявив конструктивізм і спромігся прийняти у першому читанні законопроект про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення. Документом пропонується визначити, що заборона на купівлю-продаж земель сільгосппризначення запроваджується до набуття  чинності закону про обіг сільгоспземель. У той же час скандальний Земельний банк отримує свій склад, до якого потрапляють представники влади.

“За” продовження мораторію віддали свої голоси 240 народних депутатів. Такого рішення можна було очікувати, зважаючи на риторику українських політиків, яка суттєво змінилася останнім часом. Так, спікер Володимир Литвин ще два дні перед тим заявляв, що найближчим часом ніхто торгувати землею не буде. Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов пішов ще далі, заявивши, що в Україні може бути референдум щодо запровадження ринку землі. Тверезо оцінюючи ситуацію варто зазначити, що насправді референдуму не буде. Принаймні, найближчим часом. І не за цієї влади. Адже соціологічні дослідження доводять, що близько 50% українців проголосували б проти запровадження земельного ринку, “за” віддали б свої голоси трохи більше тридцяти відсотків українців. Цікавим є той факт, що підтримують продаж землі люди, які до цієї землі не мають відношення, здебільшого міські жителі у віці до 30 років. Селяни виступають однозначно проти цього. 

Зважаючи на такі суспільні настрої, очевидно, що для влади проведення референдуму рівноцінне викиданню грошей на вітер. Адже потрібне їм рішення прийняте не буде, а непотрібне зведе нанівець усі старання. Старань же владна партія доклала чимало, зокрема не тільки щодо запровадження ринку землі, а й у намаганнях відразу підім’яти під себе одну із найприбутковіших у перспективі сфер країни. Так у нещодавно створеному Земельному банку парламентарі вже встигли призначити “своїх людей”. До наглядової ради банку серед інших увійшли чинні посадовці нинішньої влади: заступник глави Державного агентства земельних ресурсів Євген Бердников, перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Едуард Лозовський, заступник завідувача секретаріату Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Ігор Прийма. Окрім цього до наглядової ради потрапили Віталій Саблук та Галина Янчук.

Очевидно, що ані представників кваліфікованої аграрної сфери, ані тим паче селян-землевласників у наглядовій раді, яка мала б бути відокремленою і не упередженою немає. В Україні це не прийнято, як і не прийнято запитувати чи бажають люди продажу земель… 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8077 / 1.55MB / SQL:{query_count}