Газ загрожує безпеці України

Через неможливість домовитися з Росією про здешевлення блакитного палива і зменшення його поставок, українська влада вважає пріоритетом  видобуток власного газу та енергоощадність   

Через неможливість домовитися з Росією про здешевлення блакитного палива і зменшення його поставок, українська влада вважає пріоритетом  видобуток власного газу та енергоощадність    

Газова тема стала темою учорашнього засідання Ради національної безпеки і оборони України. Як повідомила секретар РНБО Раїса Богатирьова, темою засідання стало подолання кризової ситуації, пов’язаної із газовим контрактом 2009 року з Російською Федерацією. У зв’язку з умовами цього контракту на сьогодні в Україні “виникла реальна загроза національній безпеці”.
За словами секретаря РНБО, угода загнала економіку України у складні умови. За її словами, непомірно високі тарифи на постачання газу порівняно з іншими країнами знижують конкурентоспроможність України адже щорічно Україна сплачує Росії за газ 96 млрд грн, і збитки держави становлять до 5 млрд доларів на рік.
Вона заявила, що уряд України продовжує наполегливі переговори для підписання нового справедливого газового контракту. Раїса Богатирьова додала, що ці переговори можуть довго тривати.
Поза тим РНБО вирішила здійснити комплекс заходів у сфері диверсифікації постачання природного газу, зокрема, налагодити стратегічні відносини з провідними країнами – постачальниками газу в регіоні. Також вирішено збільшити видобуток газу на території України, при цьому усі ці обсяги будуть направлені на потреби населення і комунальних підприємств.
“Визначальним чинником належного забезпечення енергобезпеки стане збільшення обсягів видобутку газу на території України. Весь видобутий у нашій державі газ буде спрямовуватися на потреби населення та комунальних підприємств. Це дозволить уникнути необхідності підвищувати комунальні платежі для громадян”, – каже Р. Богатирьова.
Також, сказала секретар РНБО, було вирішено розпочати масштабне запровадження енергозберігаючих проектів і використання альтернативних джерел.
“Уряд України докладатиме значних зусиль у сфері збільшення споживання альтернативних видів палива, у тому числі бурого та кам’яного вугілля і продуктів їх переробки – торфу, газу, метану, вугільних родовищ, біогазу”, – додала секретар РНБО.
Тим часом, за словами міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка, Україна через 7-10 років може розпочати експорт газу власного видобутку, зокрема сланцевого газу.
А, на думку комісара з питань енергетики Європейської комісії Ґюнтера Оттінґера, Україна може стати незалежним виробником і експортером газу при реалізації наявного потенціалу у розвідці та видобутку традиційних та альтернативних енергоносіїв. Оттінґер запевнив, що ЄС готовий сприяти розвитку існуючої інфраструктури газового та наф­тового ринку та підтримати програму модернізації газотранспортної системи України до 2020 р. при виконанні Україною взятих на себе зобов’язань.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7218 / 1.56MB / SQL:{query_count}