Україні обіцяють проблеми

ПАРЄ нагадала, що гарні закони треба не лише затверджувати, але й дотримуватися їх

ПАРЄ нагадала, що гарні закони треба не лише затверджувати, але й дотримуватися їх

На січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, швидше за все, не будуть вжиті крайні заходи впливу, але вже через півроку ПАРЄ може запровадити санкції проти України у разі прийняття непрозорого виборчого законодавства. Про це 7 листопада в інтерв’ю “Коммерсант-Украина” повідомила співдоповідачка ПАРЄ Майліс Репс.

Нагадаємо, що раніше колишній голова моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северінсен виступила проти зняття з України моніторингу. На її думку, Україна усе ще не виконала зобов’язання, узяті перед Радою Європи.

Не на користь України й попередній висновок Венеційської комісії щодо виборчого законодавства. У ньому йдеться про те, що змішана система виборів – не найкращий варіант для України, оскільки в минулому вже приводила до спотворення волі виборців.

Тим часом секретар Венеційської комісії Томас Маркерт у коментарі “Тижню” заявив, що моніторинг ПАРЄ може бути знятий з України, лише  коли будуть ухвалені і запроваджені рекомендовані Європою закони. 

“Навіть якби всі формальні зобов’язання, які брала на себе Україна, коли вступала до Ради Європи, були виконані, моніторинг з держави може бути знятий, лише коли нові закони запрацюють по-справжньому. На рівні формальних зобов’язань Україна досі не ухвалила новий Кримінально-процесуальний кодекс, не здійснила реформи прокуратури та адвокатури. Але добрі та модерні закони треба не тільки ухвалювати, але й виконувати”, – сказав Маркерт.

10 жовтня у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону про вибори народних депутатів України (№ 9265-1), розроблений представниками більшості, зокрема, регіоналом Олександром Єфремовим. Цікаво, що на розгляд до Венеційської комісії і до Верховної Ради було скеровано два різні законопроекти про вибори народних депутатів.

Міністр юстиції Олександр Лавринович вважає, що Парламентська асамблея Ради Європи не має права погрожувати Україні. Про це він сказав в ефірі “5 каналу”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7668 / 1.54MB / SQL:{query_count}