Нові акценти роботи міліції

Президент доручив новому міністру внутрішніх справ посилити боротьбу з економічною злочинністю

Президент доручив новому міністру внутрішніх справ посилити боротьбу з економічною злочинністю

Призначення Віталія Захарченка міністром МВС спершу викликало подив. Але коли президент розтлумачив, чим буде займатися учорашній керівник Державної податкової адміністрації України, то все більш-менш прояснилося.

Пріоритет: економічні злочини

Отож, МВС відтепер керує податківець із міліцейським минулим. Окрім завдання побороти економічні злочини в Україні, генерал-майор Віталій Захарченко має ще й місію реформувати підконтрольне йому відомство.

Представляючи особовому складу МВС новопризначеного главу відомства Захарченка, президент зазначив, що у цієї людини великий досвід роботи в податковій службі.

“Безумовно, це дасть можливість МВС трохи більше приділяти уваги економічним злочинам”, – сказав Янукович, уточнивши, що йдеться про посилення боротьби з економічною злочинністю.

“Ви, як ніхто, добре знаєте, що злочинці, які скою­ють економічні злочини, захищаються різними способами, зокрема за рахунок тих кримінальних ресурсів, які вони отримують у свої руки, в тому числі грошових. Як правило, ці кошти далеко не в повному обсязі повертаються в державу, а швидше навпаки, і наше з вами завдання зробити так, щоб кожен злочинець, який грабує державу й український народ, знав, що ці кошти потрібно буде повертати з великими штрафними санкціями, – каже очільник держави. 

Також президент доручив новому міністру підготувати концепцію реформування системи МВС. Янукович каже, що українській міліції необхідно адаптувати світовий досвід до місцевих умов. “Реформа системи правоохоронних органів актуальна, і найближчим часом має бути як концепція підготовлена і оброблена, а потім наповнена змістом”, – підсумував президент. 

ДОВІДКА

Віталій Захарченко народився 1963 р. у Костянтинівці Донецької області. Закінчив Ризьку спеціальну середню школу міліції МВС СРСР, а потім Ризьку філію Мінської вищої школи МВС СРСР. У 1998 р. – магістратуру Національної академії внутрішніх справ України. У 2010-му – Полтавський університет економіки і торгівлі (міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців). Здобуті спеціальності – правознавство, управління у сфері правопорядку, облік і аудит. Кандидат наук з державного управління. Зі січня 1984-го до березня 2008 рр. – служба в ОВС на оперативних і керівних посадах. Із травня 2008-го до червня 2010 рр. – перший заступник голови – начальник управління податкової міліції ДПА у Полтавській області. З липня 2010-го – перший заступник голови ДПА України. З грудня 2010-го –голова ДПСУ 

Бізнес труситимуть сильніше?

У перелік економічної злочинності входить дуже широкий діапазон злочинів: податкові злочини; шахрайство в економічній сфері; незаконне підприємництво; легалізація (відмивання) грошових коштів; неправомірні дії при банкрутстві; навмисне банкрутство; фіктивне банкрутство; ухилення від сплати митних платежів, що стягуються з організації або фізичної особи; контрабанда.

Увесь цей “букет” нині буйним цвітом цвіте в українській економіці. Недарма експерти кажуть, що обороти тіньової економіки давно перевершили обороти реальної економіки. Зрозуміло, що завдання нового міністра  – вивести економіку з тіні, а фінансові потоки спрямувати у держбюджет, який нині  нічим наповнювати. Відтак тривалість перебування Захарченка на міністерській посаді залежить від наповнення державної скарбниці.  А те, що під роздачу під час наведення порядку, найімовірніше, потраплять підприємці, які працюють легально, ні в кого й сумніву не викликає. Коли ліс рубають у промислових масштабах, то чомусь на тріски уваги звертають мало.

31-річний голова ДПС

Теза про те, що влада все більше стає донецькою, учергове знайшла своє підтвердження під час призначення голови ДПС України. Президент цього тижня призначив на цю посаду уродженця Макіївки 31-річного Олександра Клименка, який досі обіймав посаду заступника голови ДПСУ, а до цього керував податковою на Донеччині. Так, за п’ять років – з 2005-го до 2010 р. пройшов шлях від заступника начальника спеціалізованої державної податкової інспекції з роботи з великими платниками податків м. Донецька до голова ДПА у Донецькій області, а потім заступника голови ДПС України. Важко віднайти людей, які можуть похвалитися таким швидким кар’єрним ростом. 

ДО ТЕМИ

Кримське “заслання” Могильова

Давно не таємниця, що призначення у регіон для столичного чиновника сприймається як заслання. Хоча формально Анатолій Могильов й очолив Раду міністрів Криму, але із посадою міністра МВС та 300-тисячною армією підлеглих посада прем’єра півострова таки не зрівняється. Важкий регіон із міжетнічними конфліктами, земельним дерибаном, політичним впливом Росії примусить Могильова до напруженої роботи. Те, що екс-головний міліціонер країни, схоже, не знайде порозумінням із меджлісом кримськотатарського народу, сьогодні прогнозують і політичні експерти, і політики. “Я дуже боюся, що Могильов, який вміє створювати безлад, хаос і будити ненависть, розбурхає дуже небезпечний фактор. Його війна проти меджлісу кримських татар, очевидно, буде опиратися на деструктивні ваххабістські певні групи. Для цього були дуже серйозні підозри. Дуже боюся, що саме Могильов введе в Крим реальні екстремістські угруповання, які можуть загрожувати майбутній безпеці”, – прогнозує нардеп Тарас Чорновіл. “Перше, як на мене, це повне руйнування змісту автономії. Друге, це колосальне зневажання регіональної політики як такої, коли все керівництво Криму робиться макіївським, із Донецької області. Ну не може такого бути. Крим має висувати своїх”, – наголосив нардеп. Голова меджлісу Мустафа Джемілєв передбачає, що призначення Анатолія Могильова може погіршити ситуацію. “Це схоже на провокацію, спрямовану проти кримських татар, адже Могильов у ЗМІ публічно ображав кримськотатарський народ та висловлювався на підтримку сталінської депортації корінного народу Криму. Ні до чого доброго це призначення не призведе, ба більше – воно може погіршити міжнаціональну обстановку в Криму”, –зазначив Джемілєв. 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7925 / 1.61MB / SQL:{query_count}