11 років без Ґії

У вересні 2010 року зник відомий український журналіст Георгій Ґонґадзе. У п’ятницю, 16 вересня, минуло 11 років зі зникнення відомого українського журналіста Георгія Ґонґадзе. В Україні відзначили День пам’яті журналістів, загиблих під час виконання професійних обов’язків.

У вересні 2010 року зник відомий український журналіст Георгій Ґонґадзе

У п’ятницю, 16 вересня, минуло 11 років зі зникнення відомого українського журналіста Георгія Ґонґадзе. В Україні відзначили День пам’яті журналістів, загиблих під час виконання професійних обов’язків.
У Києві, на мосту над вулицею Інститутською, о 12.00, активісти вивісили банер Георгію Ґонґадзе із написом “Ми пам’ятаємо”. А о 18.30, у Свято-Володимирському кафедральному соборі Києва відбулася панахида за загиблими журналістами.
У той же час на майдані Незалежності відбулася акція пам’яті журналіста. Присутні запалили свічки і пішли на вулицю Банкову, до Адміністрації президента. Свічки на пам’ять про вбитого журналіста запалили також і в інших обласних центрах України. Організатори кажуть, що їхня акція відбувалася без усякої партійної та організаційної символіки.
Нагадаємо, Георгій Ґонґадзе зник у Києві, 16 вересня 2000 р. У листопаді того ж року в лісі на Київщині виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.
У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, відповідно до заяви Генпрокуратури, належали Ґонґадзе. Однак тіло досі не віддано землі, оскільки мама журналіста Леся Ґонґадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові. Екс-генерала МВС Олексія Пукача, який тривалий період перебував у розшуку у зв’язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 р. затримали в Житомирській області, і з того часу він перебуває під вартою. Слідство встановило, що Пукач вчинив убивство журналіста за вказівкою тодішнього міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Адвокат вдови Ґонґадзе Валентина Теличенко заявила, що Пукач в суді серед замовників убивства журналіста назвав Леоніда Кучму і Володимира Литвина. Крім того, він визнав, що власноруч убив Ґонґадзе.
Кримінальну справу проти Кучми порушено 21 березня 2011 р. Другого президента звинувачують у перевищенні влади і службових повноважень, що призвели до вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе (ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.).
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7480 / 1.55MB / SQL:{query_count}