Фінальна пряма інтеграції до ЄС

Україна та Європейський Союз уже у вересні можуть підбити підсумки переговорів щодо зони вільної торгівлі. Про це у вівторок повідомив голова української “переговорної” делегації, заступник міністра економіки Валерій П’ятницький.

Україна та Європейський Союз уже у вересні можуть підбити підсумки переговорів щодо зони вільної торгівлі. Про це у вівторок повідомив голова української “переговорної” делегації, заступник міністра економіки Валерій П’ятницький. Він також уточнив, що сторони перенесли дату наступного етапу перемовин – із 26-го на 19 вересня. “Я не можу сказати, що він (раунд переговорів — “Пошта”) буде абсолютно остаточним, але буде серйозним етапом для підбиття підсумків”, – заявив П’ятницький.
За словами заступника міністра, в основних питаннях Київ та Брюссель “уже знайшли спільне бачення”. “Ми працюємо на те, щоб у максимально короткі терміни зачистити решту питань”, – зазначив він, додавши, що українська сторона серйозно налаштована завершити всю роботу до кінця року. При цьому, за словами П’ятницького, Україна просуватиме національні географічні назви товарів у межах майбутньої зони вільної торгівлі з ЄС.  
Нагадаємо, відмова від низки власних назв, які в Україні позначають загальні найменування продуктів (шампанське, коньяк) є одним із найбільш проблемних пунктів. У Брюсселі навіть пропонують укласти спеціальний план дій надання допомоги українській стороні з дотримання вимог майбутньої угоди про ЗВТ, що стосуються використання географічних назв (позначень) продукції. До розробки цього документа залучать експертів як з українського, так і європейського боку, які працюватимуть із вітчизняними урядовцями та представниками бізнесу.
У підсумку мають визначити, якої допомоги потребуватимуть “постраждалі” підприємства. Таким для подолання наслідків переходу планують залучати додаткові кредити, запрошувати інвесторів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7749 / 1.54MB / SQL:{query_count}