Це солодке слово – свобода

Віктор Янукович підписав закон про амністію в 2011 році

За даними Державної пенітенціарної служби України, всього буде амністовано 12,9 тисячі засуджених, з яких місця позбавлення волі залишать більш ніж три тисячі осіб, близько 500 осіб можуть сподіватися на скорочення терміну ув’язнення, решта громадян засуджені умовно. Закон має бути виконаний протягом трьох місяців. Рішення про амністію ухвалюватимуть суди перших інстанцій. Слід зазначити, що востаннє амністія в Україні застосовувалася в грудні 2008 року.
Цьогоріч під амністію потраплять громадяни, засуджені за нетяжкі й скоєні з необережності злочини; ув’язнені, які на момент скоєння злочину не досягли повноліття; вагітні жінки; батьки неповнолітніх або дітей-інвалідів будь-якого віку; інваліди I, II і III груп; хворі на активну форму туберкульозу, СНІД, онкологічні захворювання, пише часопис “КоммерсантЪ-Украина”. Але й це ще не всі категорії. На амністію також можуть розраховувати: чоловіки від 60 років і жінки від 55 років; інваліди та учасники бойових дій, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалі внаслідок аварії; засуджені, чиї батьки досягли 70-річного віку або отримали інвалідність I групи, за відсутності у них інших працездатних дітей.
Водночас у законі визначено коло осіб, які не можуть бути амністовані. Серед них – громадяни з двома і більше судимостями за скоєння тяжких або особливо тяжких злочинів або ті, які відбули менш ніж половину призначеного судом терміну; особи, чиї злочинні дії спричинили загибель двох і більше осіб; засуджені до довічного ув’язнення; злісні порушники тюремного режиму; засуджені, які повторно скоїли умисний злочин до відбування покарання, зокрема звільнені умовно-достроково. Також не підлягають амністії водії, винні в скоєнні ДТП зі смертельним наслідком в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, а також ті, котрі залишили місце пригоди.
Як повідомив помічник голови Державної пенітенціарної служби України Ігор Андрушко, загалом у місцях позбавлення волі нині перебуває близько 157 тисяч ув’язнених. Він зазначив, що у відомстві вже підготувалися до ухвалення закону про амністію: “80% амністованих ми готові випустити протягом двох місяців. На третій місяць залишаться справи, що потребують ретельного розгляду”.
Нагадаємо, що законопроект про амністію в 2011 році парламент схвалив 15 червня. Проте 1 липня президент Віктор Янукович ветував цей документ, запропонувавши скасувати норму, що забороняє судам амністувати засуджених, які не відшкодували матеріальних збитків. 8 липня Верховна Рада підтримала пропозицію, і нарешті після внесення необхідних змін Віктор Янукович підписав закон.
Водночас, фахівці застерігають від того, що амністія може спричинити в Україні спалах туберкульозу, адже на свободу вийдуть тисячі хворих, які потерпають від цієї недуги. Втім, за статистикою, більшість колишніх ув’язнених не звертається в диспансери або просто відмовляється від курсу лікування. Хтось не вважає себе хворим, інші не бажають підкорятися будь-якій формі примусу, треті просто не звертають на хворобу уваги. Нагадаємо, що від туберкульозу в Україні помирають частіше, ніж від СНІДу. Міністерство охорони здоров’я України ще в жовтні минулого року видало наказ, який посилює правила контролю лікування хворих на туберкульоз, звільнених із місць позбавлення волі. Однак ще невідомо, чи допоможе в боротьбі з хворобою черговий нормативний акт, адже за 15 років боротьби з епідемією туберкульозу (про початок в Україні епідемії офіційно оголошено у 1995 році) прийнято вже кілька державних програм, які так і залишилися на папері.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7241 / 1.57MB / SQL:{query_count}