Українок дискримінують

Організація об’єд­наних націй вказала на те, що в нашій державі загострилися проблеми з дотриманням прав жінок,  зберігається гендерна нерівність

Організація об’єд­наних націй вказала на те, що в нашій державі загострилися проблеми з дотриманням прав жінок,  зберігається гендерна нерівність. Умови праці жінок і чоловіків однакові, а отримують представниці слабкої статі на 30% менше. Про це повідомляє “Німецька хвиля”.

Міжнародні організації стурбовані тим, що під час адміністративної реформи сфера забезпечення рівності жінок і чоловіків залишилася поза компетенцією уряду: ліквідували відомство, що опікувалося жіночими проблемами. Міністерство сім’ї, молоді і спорту реформоване в Держслужбу молоді і спорту. Новостворене відомство тепер не розв’язуватиме проблем сім’ї, гендерної політики, домашнього насильства, торгівлі людьми. А ці питання в Україні зараз надзвичайно актуальні, наголошує заступниця директора представництва Програми розвитку ООН в Україні Олена Панова.

За її словами, українські жінки не мають доступу до влади. Тільки 8 відсотків жінок представлено в парламенті. Жодної жінки немає у Кабміні, є суттєвою різниця в заробітній платі жінок і чоловіків. Попри це, жінки мають освіту не нижчого рівня, ніж чоловіки. Насильство в сім’ї  та торгівля людьми в Україні мають гендерне забарвлення. Понад 90 відсотків жертв домашнього насильства і 80 відсотків жертв торгівлі людьми – це жінки. “Дуже часто в Україні жінок змальовують стереотипно, що жінки тут є предметом естетичної насолоди, краси, задоволення або як машини для виконання хатніх обов’язків. Це неприпустимо. Це принижує”, – сказала Олена Панова, виступаючи на відкритті київського форуму “Суспільство рівних можливостей”.

Натомість, заступниця голови Представництва Європейського союзу в Україні Марія Юркова нагадала, що ЄС виділив Україні 14 мільйонів євро на підтримку гендерних програм, але питання рівності між жінками та чоловіками в країні не вирішують.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7335 / 1.54MB / SQL:{query_count}