Порушення – у кожній четвертій їдальні

Після отруєння близько 60 дітей в їдальні школи №12 м. Євпаторії у всій Україні, і на Львівщині зокрема, перевірили заклади дитячого харчування

Після отруєння близько 60 дітей в їдальні школи №12 м. Євпаторії у всій Україні, і на Львівщині зокрема, перевірили заклади дитячого харчування. Аби запобігти випадкам групової захворюваності дітей на гострі кишкові інфекційні недуги, СЕС Львівської області перевірила харчоблоки всіх дошкільних, загальноосвітніх навчальних та інтернатних закладів.

Як розповіла “Пошті” завідувач відділу гігієни дітей та підлітків обласної СЕС Галина Савченко, було перевірено 1705 закладів освіти області, в яких харчуються діти.

Під час перевірок досліджували продукти на калорійність, вміст нітратів, вміст вітаміну С у готових стравах тощо. Були відібрані і проби питної води.

Як розповіла пані Савченко, порушення в дотриманні санітарно-протиепідемічного режиму виявили більше ніж у чверті (у 474 з 1705) дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів області.

А саме: відсутність супровідних документів на харчові продукти та продовольчу сировину, використання обладнання та інвентарю не за призначенням, дефіцит мийних та дезінфекційних засобів, недотримання правил особистої гігієни персоналом та дітьми, відсутність достатньої кількості санітарного та спец­одягу в персоналу тощо.

За результатами перевірок скеровано 758 приписів керівникам дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, накладено 519 штрафів на відповідальних посадових осіб, винесено 117 постанов про тимчасову заборону функціонування харчоблоків дошкільних та навчальних закладів, 7 постанов про обмеження асортименту продукції на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів. Також було застосовано 43 фінансові санкції до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Через порушення термінів проходження медичних оглядів працівники СЕС скерували пропозиції про відсторонення від роботи 55 працівників.

“Питання організації харчування дітей у дошкільних та навчальних закладах і надалі залишається на особливому контролі держсанепідслужби області, – каже Галина Савченко. – Перевірки проводитимуть і надалі, але вже у звичному плановому режимі”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7724 / 1.55MB / SQL:{query_count}