«Наша мета – щоб кожна дитина росла у щасливій сім’ї!»

Львівська облрада співпрацюватиме з БФ «Рідні» для реалізації Ді-реформи

Львівська обласна рада, Львівська ОДА, благодійний фонд «Рідні» підписали меморандум про співпрацю у межах реалізації реформи деінституціалізації закладів інституційного догляду та виховання дітей (Ді-реформи) на Львівщині. Підписи під документом поставили голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, голова Львівської ОДА Максим Козицький, керівниця Благодійної організації «Благодійний фонд «Рідні» Мар'яна Романяк.
«Меморандум – це хороший старт для продовження співпраці з благодійним фондом «Рідні», який уже не перший рік опікується дітками-сиротами, спрямовуючи свої зусилля на пошук сімей для них. Адже важливо, аби діти зростали у родинах, у теплій сімейній атмосфері, а не в інтернатах чи сиротинцях. На основі меморандуму ми сформуємо наші подальші кроки, щоб дітки могли вже завтра отримувати нові умови проживання, навчання, виховання і ставати успішними громадянами України», – наголосила Ірина Гримак.
Зі слів Мар'яни Романяк, благодійний фонд «Рідні» спільно зі службою у справах дітей Львівської ОДА напрацюють план діяльності в межах Ді-реформи на Львівщині.
«Ми готові працювати на усіх етапах: від оцінки інтернатних закладів до роботи із сім’ями та громадами. Фонд всіляко сприятиме Ді-реформі на Львівщині, щоб ця наша співпраця була прикладом для всієї України. Адже наша мета – щоб кожна дитина росла у щасливій сім’ї», – каже Мар'яна Романяк.

У 2017 році уряд розпочав реформу деінституціалізації. Деінституціалізація – це повний процес планування реорганізації зі скороченням і/або закриттям закладів інтернатного типу, створення різноманітних інших послуг догляду за дитиною, які регулюються законом і стандартами, орієнтованими на результат.
Основою реформи є такі принципи: сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дитини; збереження сім’ї для дитини є головною умовою забезпечення її добробуту та найкращих інтересів; жодна дитина не повинна залишитись без уваги. Потреби, думка та інтереси кожної дитини мають бути враховані.
Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року №526. Регіональний стратегічний план дій з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Львівській області на 2018 – 2026 роки затверджений Львівською обласною радою 21 травня 2019 року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8711 / 1.55MB / SQL:{query_count}