Марафон престижних професій

ДНЗ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг» презентує професії сфери гостинності

Місто Лева віддавна славиться умінням приймати гостей, частувати смачними наїдками і напоями та вправно обслуговувати їх. Тому львів’яни і численні туристи охоче проводять час у наших затишних, атмосферних кафе, ресторанах, кав’ярнях і барах. У багатьох є улюблені місця, де вони спілкуються з друзями, зустрічаються з діловими партнерами, відзначають родинні свята. На їхній вибір впливає багато чинників, найважливіші з яких – атмосфера закладу, меню і, звісно ж, сервіс, які залежать переважно від кваліфікації працівників.
Для роботи в закладах харчування потрібні неабиякі фахові знання та навички. Одним із провідних закладів освіти нашого краю, який здійснює підготовку кваліфікованих фахівців сфери гостинності, є Державний навчальний заклад «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг». Училище впродовж 75 років успішної діяльності поєднує народні традиції із сучасними технологіями та стандартами. Цього року ЛВПУ ТСП свої освітні можливості представляє на «Марафоні професій», у форматі якого 6 лютого презентували професію бармен. Цю дату обрали не випадково, адже це Міжнародний день бармена, пов’язаний з традицією вшанування святого Аманда, одного з великих християнських апостолів, покровителя виноробів, пивоварів, рестораторів і барменів.
Варто зазначити, що ЛВПУ ТСП є найдавнішим у Львові осередком підготовки барменів – професії творчої та доволі складної водночас. Фахівцям треба досконало знати меню, вміти приготувати та подати змішані безалкогольні та слабоалкогольні напої, кондитерські вироби, холодні та гарячі закуски. А головне вміти спілкуватися з гостями, знайти до кожного індивідуальний підхід, створити відповідну атмосферу. Адже в комфортній, затишній атмосфері люди почуваються щасливими. Саме почуття спокою, задоволення, благополуччя, комфорту є основою життєвої філософії Хюґе (Hugge), що виникла в Данії і поширилася багатьма країнами.
Цього року у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг Міжнародний день бармена відзначали в стилі Хюґе. Адже нам у сучасному світі так хочеться благополуччя і щастя. І в училищі майстерно створили таку атмосферу. Тепло домашнього вогнища, свічки, витончені світильники, теплі шарфи, пледи занурювали в Хюґе. Майбутні бармени частували присутніх різноманітними чаями, зігрівальними напоями. Це було справжнє свято смаків! Гості куштували “Шотландський чай” із молоком та яєчним жовтком, надзвичайним ароматом яблука, обліпихи та меду наповнював «Вітамінний чай», «Принцеса Жасмин» дарував тонку квіткову нотку, «Гранатовий браслет» поєднав смаки яблука, граната і меду, «Гарбузова пристрасть» вабив оригінальним смаком. Учасникам свята також запропонували «Збитень» на основі меду та зігрівальний грог. Справжньою родзинкою свята став глінтвейн «Блю Кюрасао», який подавали із сухим льодом. Майбутні бармени вправно готували напої, обслуговували гостей. До того ж спілкувалися іноземними мовами.
Як зазначила директорка ЛВПУ торгівлі та сфери послуг Марія Кіска, юнаки та дівчата в училищі здобувають не лише теоретичні знання і професійні навички – їх вчать основ психології, охайності, доброзичливості, культурної поведінки. «Також велику уваги ми приділяємо вивченню іноземних мов, адже Львів відвідують багато гостей з інших країн. Та й наші учні матимуть змогу навчатися в Польщі, Німеччині. Ми здійснюємо підготовку сучасних високопрофесійних фахівців сфери гостинності!» – наголосила вона.
Начальник відділу професійної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки ЛОДА Михайло Мураль відзначив креативність, талант, освіченість учнів училища та побажав їм успішної кар’єри і гідних заробітків. Подальшого прояву креативу в житті та професії, реалізації своїх здібностей зичила юнакам та дівчатам заступниця директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Наталія Рибак. Директор рекрутингової агенції RE:START Дмитро Молодов від імені роботодавців подякував Львівському вищому професійному училищу торгівлі та сфери послуг за високий рівень підготовки учнів. «Львів – місто гостинності. Тож завжди є нагальна потреба в кваліфікованих кадрах цієї сфери, – зазначив він. – Вони мають гарні перспективи працевлаштування і високі заробітки».
Наступного дня на годині професійного спілкування майбутні офіціанти навчалися всіх тонкощів професії та основ психології. Майстриня виробничого навчання Світлана Теравська і психологиня Леся Борачок розповідали учням, яким якостям мають відповідати фахівці цієї професії, аби досягти успіху, забезпечувати високий дохід закладу харчування, а значить добре заробляти. Адже впродовж робочого дня відбувається низка контактів з людьми, які відрізняються віком, статтю, характером, темпераментом. До кожного з них треба знайти індивідуальний підхід, якісно обслужити, аби клієнт залишився задоволеним і став постійним відвідувачем закладу.
Зі слів методистки Навчально-методичного центру професійно-техніч­ної освіти у Львівській області Оксани Рик, робота в сфері послуг – це творчість, фаховість, відповідальність, але водночас величезне задоволення, високі заробітки та можливість кар’єрного зростання. А представниця Швидкого ресторану OPEN Юлія Мусієнко запевнила, що їхній заклад завжди запрошує випускників училища до себе на роботу.
Марафон професій у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг триває.
Обирайте перспективні професії! Вступайте до ДНЗ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг»!

Адреса училища:
м. Львів, вул. Лесі Українки, 26.
Тел.: (032) 242-31-29;
252-01-89; 235-89-51.
http://lpltsp.lviv.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7646 / 1.59MB / SQL:{query_count}