Ми навчаємо перспективних професій

Роман Вороняк, директор Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова, – про важливе значення професійної освіти для молоді

Економічний розвиток будь-якої громади та якість життя людей напряму залежать від рівня професійної підготовки кадрів. Сьогодні в суспільстві є нагальна потреба в кваліфікованих фахівцях робітничих професій.
– Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова здійснює підготовку кваліфікованих фахівців швейного виробництва, перукарської справи, громадського харчування. Чи потрібні такі спеціалісти на ринку праці?
– Авжеж. Потреба у кваліфікованих робітниках цих професій є нагальним питанням за будь-якої економічної та політичної ситуації. Всі знання і навички, яких вони набувають під час навчання, потрібні людям. Тож наші випускники завжди добре працевлаштовані. 
– Які професії є популярними серед молоді?
– МЦ ПТО ХМД міста Львова є потужним багатопрофільним закладом професійної (професійно-технічної) освіти нашого краю. У ньому випускники 9-их та 11-их класів здобувають перспективні професії: швачка, кравець, закрійник, швейне виробництво, моделювання та конструювання промислових виробів, перукар (перукар-модельєр), модель, демонстратор зачісок, манікюрник, педикюрник, пастижер, візажист, перукарське мистецтво та декоративна косметика, кухар, кондитер, кухар дитячого харчування, офіціант, бармен, адміністратор (господар) залу в закладах харчування. Практично всі професії, яких ми навчаємо, приваблюють юнаків та дівчат.
– Які переваги Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова варто зазначити?
– У нас юнаки та дівчата мають змогу здобувати повну загальну освіту і водночас опановувати творчі професії на освітньо-кваліфікаційному рівні кваліфікований робітник або молодший бакалавр. Зокрема, можуть навчитися виготовляти сучасний одяг, створювати для рідних та знайомих привабливий вигляд і чудовий настрій, готувати смачні страви та кулінарні вироби.
У МЦ ПТО ХМД міста Львова є всі умови для теоретичної та практичної підготовки учнів, занять спортом, участі в різноманітних творчих і патріотичних заходах. Для підготовки фахівців ми маємо потужну матеріально-технічну базу: два навчальні корпуси загальною площею майже дев’ять тисяч квадратних метрів, у яких 36 навчальних кабінетів і лабораторій та 28 майстерень. Також є спортзал, бібліотека, актовий зал, учнівське кафе, їдальня. Для проживання юнаків та дівчат маємо комфортний гуртожиток. Учні отримують стипендію.
У Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну діє Інформаційно-комунікаційний центр дистанційного навчання від Хмельницького національного університету для здобуття вищої та другої вищої освіти на факультеті заочно-дистанційного навчання, післядипломної освіти та довишівської підготовки. Отже, молодь має змогу навчатися в престижному хмельницькому університеті, не покидаючи рідного міста.

– Ваші учні постійно беруть участь у конкурсах фахової майстерності. Якими здобутками ви пишаєтеся цього навчального року?
– Представники Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова традиційно демонструють високий рівень професійної підготовки на фахових змаганнях. Зокрема, на XXVI Міжрегіональному чемпіонаті України «Галицький шлях», який  відбувся наприкінці вересня у Львові, наші учні показали чудові результати, посівши призові місця. У номінації «Стильні кудрі» перше місце здобула Марія Федчик (майстер виробничого навчання Тетяна Кшик), друге місце – Христина Ярема (майстер виробничого навчання Ірина Кащій). У номінації «Весільна зачіска» перше місце посіла Ірина Ферцович (майстер виробничого навчання Людмила Наконечна), друге місце – Іванна Кантарович (майстер виробничого навчання Людмила Наконечна), третє місце – Тетяна Олесько (майстер виробничого навчання Василина Горнецька). У номінації «Стильна ракушка» перше місце вибороли Діана Попівняк (майстер виробничого навчання Оксана Гірняк) та Юлія Смук (майстер виробничого навчання Тетяна Кшик), друге місце  – Діана Бецала (майстер виробничого навчання Ірина Кащій). У номінації «Вечірня зачіска» друге місце посіла Соломія Гук (майстер виробничого навчання Тетяна Кшик). У номінації «Чоловіча салонна стрижка» та «барберинг» друге місце здобув Богдан Труба (майстер виробничого навчання  Людмила Наконечна).
У жовтні учні та майстри виробничого навчання МЦ ПТО ХМД міста Львова брали активну участь у виставці-ярмарку «Львівський товаровиробник». На конкурсі «Галицький талант», який традиційно проходив у форматі виставки, наші учні та майстри виробничого навчання були на висоті: вибороли перше місце за дві колекції «Діловий стиль» і «Вулична мода» у номінації «Молодіжна мода».
Також перше місце посіла майстер виробничого навчання Галина Плебанська, яка представляла Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова на обласній виставці-конкурсі «Мамина світлиця».
– Ваші представники беруть участь у фахових конкурсах поза межами Львова?
– Ми є постійними учасниками престижних всеукраїнських конкурсів, фестивалів. Зокрема, наші учні гідно представили Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова на Фестивалі моди у Вінниці. А майбутні перукарі та їхні наставники 7 листопада в Кам’янці-Подільському на відкритому конкурсі фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної ) освіти показали блискучі результати. Перше місце здобула Ірина Ферцович (майстер виробничого навчання Людмила Наконечна). Гран-прі отримала Діана Бецала під керівництвом майстра виробничого навчання Ірини Кащій.
– У Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну міста Львова молодь не лише навчають?
– Ми виховуємо всебічно розвинених особистостей, патріотів України. Проводимо багато виховних заходів, які сприяють розвитку культури, духовності, толерантності, національної свідомості. Крім того, приділяємо велику увагу фізичній підготовці юнаків і дівчат та пишаємося їхніми спортивними досягненнями. У жовтні на чемпіонаті Львівської області серед учнів ПТНЗ Львівщини з шахів серед дівчат  команда МЦ ПТО ХМД міста Львова, до якої входили Марія Шутяк та Марія Дусик, виборола перше місце. Команда юнаків брала участь у зональних змаганнях із шахів і здобула третє місце. Наші волейболісти посіли шосте місце в обласному чемпіонаті Львівщини.
– Що ви побажали б молоді?
– Бажаю юнакам та дівчатам обрати актуальну професію та реалізувати всі свої здібності! Важливими складовими успішного життя є повага в суспільстві, перспективна професія, гідний заробіток, кар’єрне зростання. А всього цього можна досягти завдяки якісній професійній освіті.
Вступайте до Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова, навчання у якому забезпечує потужний старт успішної кар’єри!
м. Львів,
корпус №1,
вул. О. Кульчицької, 2,
тел. (032) 262-43-25;
корпус №2,
вул. Городоцька, 195,
тел.: (032) 238-43-45;
238-44-03,
www.mcptohmd.lviv.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7264 / 1.61MB / SQL:{query_count}