Наша стратегія – якісна професійна освіта

У ДНЗ “Львівське вище професійне училище харчових технологій” молодь здобуває професійну освіту європейського рівня

Ключовим завданням розвитку економіки нашої держави є підготовка кваліфікованих робітничих кадрів. Професійна (професійно-технічна) освіта, яка здійснює це завдання, повинна крокувати в ногу з часом та постійно оновлюватися.
Саме цей принцип покладений в основу освітньої діяльності Львівського вищого професійного училища харчових технологій, яке більш ніж пів століття здійснює підготовку кваліфікованих робітників для хлібопекарської, харчової промисловості, ресторанного господарства.

Стратегія діяльності ЛВПУ ХТ

“Наша стратегія – європейський рівень освіти. Якісна професійна освіта – це шлях до успіху молодого покоління, яке обирає практичні професії, – каже директорка училища Наталія Склярчук. – Випускникам училища завдяки високій кваліфікації відкриваються двері в успішне, забезпечене життя, можливість реалізації своїх здібностей та кар’єрного зростання”.
Важливою складовою стратегії освітньої діяльності ЛВПУ ХТ є новітні підходи до навчання. Зокрема, орієнтація на інноваційні стандарти з конкретних робітничих професій на модульно-компетентнісній основі. Це комплексний підхід до побудови змісту навчання з конкретної професії, зорієнтований на здобуття необхідних знань, умінь і навичок для праці. У Львівському вищому професійному училищі харчових технологій такі стандарти діють для професій майстер ресторанного обслуговування, пекар, кондитер, офіціант. При складанні навчальних планів, освітніх програм педагогічний колектив училища враховує тенденції новітніх технологій, сучасні потреби виробництва, а також європейський освітній досвід.

Міжнародна співпраця

Львівське вище професійне училище харчових технологій постійно співпрацює із закордонними закладами професійної освіти подібного профілю. Зокрема, впродовж п’яти років плідні партнерські стосунки ЛВПУ ХТ підтримує із Середньою професійною школою гастрономії і готельних послуг м. Братислави (Словаччина). У форматі цього проєкту відбуваються ділові зустрічі, стажування учнів, викладачів, майстрів виробничого навчання, обмін досвідом, участь в освітніх виставках, фахових конкурсах та інших заходах. Завдяки цій співпраці Львівське вище професійне училище харчових технологій брало участь у потужній професійній виставці Danubius Gastro у Братиславі. На цьому заході училище презентувало свої освітні можливості та демонструвало вміння готувати страви і оздоблювати їх, зокрема методом аерографії. Водночас учасники ознайомилися з технологією приготування страв європейської кухні, у тому числі словацьких страв – “братиславський рогалик” і “галушки з бринзою”, які є національним надбанням.
Корисним став і досвід виробничої діяльності братиславських партнерів. Середня професійна школа гастрономії і готельних послуг має потужну матеріально-технічну базу: кондитерський цех, цех м’ясних виробів, майстерню пекарської справи, де учні виготовляють продукцію і реалізовують її через навчальний магазин. Це є ефективним аспектом професійної підготовки та зміцнення матеріально-технічної бази закладу.
Варто зазначити, що Львівське вище професійне училище харчових технологій може пишатися своєю матеріально-технічною базою: комфортними аудиторіями, навчально-практичним пекарським центром, створеним завдяки співпраці з німецькими партнерами з Фонду Роберта Боша, кухнею-лабораторією та іншими виробничими потужностями. Учні навчаються працювати на сучасному обладнанні, яке сьогодні є на провідних виробництвах. Вони готують випічку, смачні страви не лише для набуття професійних навиків та для власних потреб, а й виконують замовлення, у тому числі обслуговують наукові конференції, ділові зустрічі, інші престижні події. Училище постійно оновлює та модернізує матеріально-технічну базу.
Ефективною є й дуальна система освіти, за якої учні набувають практичних навичок на підприємствах соціальних партнерів. Це наближає освітній процес до реальних умов виробництва. Братиславським освітянам було цікаво ознайомитися з цією системою, яка в Словаччині поки що не впроваджена.
Отже, такі партнерські зустрічі завжди збагачують новими знаннями та досвідом, дають результат не лише в освітній, а й культурній, виховній сферах. Викладачі та учні залюбки спілкуються, пізнають історію, культуру, кулінарні традиції братніх країн. Такі зустрічі є своєрідним стажуванням. Учні навіть отримують сертифікати, які засвідчують здобуті ними знання та вміння. І це значно підвищує конкурентоспроможність та можливості працевлаштування юнаків і дівчат.

Теоретично-практична конференція “Українська кухня”

У форматі проєкту партнерської співпраці Львівського вищого професійного училища харчових технологій та Середньої професійної школи гастрономії і готельних послуг м. Братислави провели Міжнародну теоретично-практичну конференцію “Українська кухня”.
Участь у ній брали словацькі освітяни, зокрема директор Середньої професійної школи гастрономії і готельних послуг м. Братислави др. пед. Йозеф Горак, заступниця директора інж. Янка Крошлакова, майстер виробничого навчання, спеціаліст зі зв’язків із громадськістю і троє учнів, серед яких голова Ради студентського самоврядування Нікола Добійова.
Словацькі освітяни познайомилися з педагогічним колективом ЛВПУ ХТ. Учні та майстри виробничого навчання училища представили традиції українських регіональних кухонь. Зокрема, викладачка спецдисциплін Наталія Дремух представила галицьку кухню.
Про традиційні бойківські страви розповіла майстер виробничого навчання, пекар, кондитер, авторка збірок рецептів української кухні Ольга  Ганущак. Вона не лише ознайомила з основами приготування бойківських наїдків та напоїв, а й розповіла про народні традиції та звички мешканців цієї місцини. Понад те, Ольга Ганущак презентувала авторську книгу “101 рецепт бойківської кухні на будні і свята”.
Майстри виробничого навчання, кухарі також презентували регіональні кухні. З полтавською кухнею ознайомив Павло Васіков, волинську представила Мар’яна Ших, про закарпатські кулінарні вподобання розповіла Ірина Савчак.
Братиславським освітянам було надзвичайно цікаво дізнатися, які страви традиційно готують кулінари з різних куточків України. Ба більше, вони запланували представити українські традиції приготування їжі в проєкті “Міжнародна кухня”, який впроваджують за участі посольств різних країн у Братиславі. Для словацьких освітян здобуті знання і навички можуть також знадобитися в обслуговуванні національних делегацій різних країн на замовлення Міністерства закордонних справ Словаччини.
Вразило учасників конференції й відвідання Музею хлібопекарства училища. Незмінна завідувачка музею викладачка-методистка Любов Білоруська розповіла про народні традиції, звичаї та технології випікання хлібобулочних виробів. Вона також представила експонати музею: вироби, законсервовані методом лакування, старовинне хлібопекарське обладнання, народний одяг галичан.
Учні під керівництвом майстрів виробничого навчання училища провели майстер-класи з приготування українських страв. Словацькі партнери ознайомилися з матеріально-технічною базою училища. Їм дуже сподобалися комфортні аудиторії для теоретичної підготовки, навчально-практичний пекарський центр, кухня-лабораторія. Крім того, вони були учасниками відкритих теоретичних і практичних занять із професії кухар, кондитер.
Корисним досвідом для них стало відвідання IV Національного кулінарного конкурсу “Дні української кухні”, у якому ЛВПУ ХТ брало участь. Збагатили учасників конференції й спільне дозвілля, культурна програма.
“Ця конференція наповнила новим змістом нашу партнерську угоду, – зазначив директор Середньої професійної школи гастрономії і готельних послуг м. Братислави др. пед. Йозеф Горак. – Ми прагнемо поглиблювати співпрацю, зокрема впровадити постійне стажування учнів, викладачів, майстрів виробничого навчання у наших закладах професійної освіти”.
“Ця зустріч засвідчила тісний зв’язок закладів професійної освіти братніх країн”, – сказала методистка Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Оксана Рик, наголосивши на орієнтації Львівського вищого професійного училища харчових технологій на європейський рівень освіти.
Отже, жовтень цього року подарував не лише чудові сонячні дні, а й тепло партнерських стосунків українських і словацьких освітян.
“Для Львівського вищого професійного училища харчових технологій важливими стали новий досвід, обмін культурами, інтеграція у європейський освітній процес, які подарувала ця зустріч, – зазначила директорка ЛВПУ ХТ Наталія Склярчук. – Вона стала кроком на шляху динамічного розвитку училища”.
ДНЗ “Львівське вище професійне училище харчових технологій” запрошує на навчання випускників 9 і 11 класів!
Адреса: 
м. Львів, пл. Данила Галицького, 8,
тел.: (032) 242-27-33; 235-46-12; 235-56-13; 068-567-48-95.
E-mail: lplcht@ukr.net http:// lvpucht.lviv.ua/

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7933 / 1.63MB / SQL:{query_count}