Професійна освіта – шлях до життєвого успіху

Марія Кіска, директор ДНЗ “Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг”, – про здобутки та завдання професійної освіти

Львів є культурною та туристичною столицею України. Отже, нагальною потребою сьогодення є підготовка кваліфікованих фахівців сфери гостинності. Ця місія покладена на професійну (професійно-технічну) освіту.
– Ваше училище є одним із лідерів профтехосвіти Львівщини. У чому полягає секрет вашої успішної освітньої діяльності?
– Наш заклад освіти має сімдесятип’ятирічну історію та славетні традиції. Його заснували у 1944 році як Торгово-кулінарну школу. На шляху динамічного розвитку неодноразово змінювався його статус, але завжди зберігався профіль підготовки фахівців сфери торгівлі, кулінарної справи, перукарського мистецтва.
– Розкажіть про сьогодення училища.
– Нині Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг здійснює ступеневу первинну професійну підготовку кваліфікованих робітників актуальних професій: кухар, кондитер, офіціант, бармен, майстер ресторанного обслуговування, агент із постачання, комерційний працівник, перукар­-модельєр, манікюрник, педикюрник, агент із організації туризму, адміністратор залу. Усі ці професії завжди мають попит на ринку праці. Наші випускники добре працевлаштовані, реалізовані, успішні. Тому професії, яких навчають в училищі, популярні серед молоді.
– Розпочався новий нав­чальний рік. Які здобутки він приніс із собою?
– Традиційно представники Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг продемонстрували високий рівень майстерності та посіли призові місця на престижних конкурсах та фестивалях. Зокрема, наші учні та майстри виробничого навчання брали участь в організації та проведенні фестивалю “Знесіння Фест”, на якому майстер виробничого навчання Галина Олійничок стала переможницею у змаганнях із приготування андрутів.
– Чи потішили високими результатами майбутні майстри перукарської справи?
– Так. Наприкінці вересня учні училища у Чемпіонаті України з перукарського мистецтва “Галицький шлях” посіли ІІ місце у номінації “Весільна зачіска” та ІІ і ІІІ місце у номінації “Елітна жіноча салонна зачіска”. Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг також брало участь у виставці-ярмарку “Львівський товаровиробник”. На фестивалі перукарського мистецтва “Галицький талант”, який  традиційно проводять у форматі цього заходу, Ірина Домбровська та Галина Свистун вибороли ІІІ місце у номінації “Стилізація історичного образу”.
Нагородами “Кращий викладач” були відзначені Мар’яна Грицак, Наталія Чечіль, Ірина Домбровська та Галина Свистун.
– Яка ваша стратегія розвитку?
– Передусім це орієнтація на європейський рівень освіти. Важливим аспектом є адаптація освітнього процесу до сучасних ринкових вимог. Необхідно розширювати та зміцнювати зв’язок професійної освіти з бізнесом, зокрема постійну співпрацю з нашими соціальними партнерами: ресторан домашньої кухні “Вишиванка”, мережа ресторанів швидкої їжі OPEN, ресторан “Супутник”, чеська пивоварня “Старгород”. Наше училище разом із роботодавцями впроваджує дуальну систему освіти, за якої учні проходять професійну підготовку на підприємствах у реальних виробничих умовах. Там вони набувають кваліфікації та одержують заробітну плату, а згодом мають змогу влаштуватися на постійну роботу.
– Чи плануєте розвивати міжнародну співпрацю?
– Це також є частиною нашої стратегії розвитку. Нас пов’язують тісні партнерські стосунки зі закладами професійної освіти Польщі, зокрема Health Resort & Medical SPA Panorama Morska (м. Ярославець), Marzipan Norimp Bako Poland (м. Вроцлав). Наші учні та майстри виробничого навчання проходять там стажування. Ми також обмінюємося зі закордонними партнерами діловими візитами, беремо участь у освітніх виставках. Зокрема, Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг чотири рази    було учасником Фестивалю професій у Кракові.
Постійно розширюємо коло міжнародних партнерів. Плануємо налагодити спів­працю з німецькими освітянами. Цей проєкт передбачає обмін досвідом і дворічне навчання наших учнів у Німеччині.
– Як ви популяризуєте училище та професії, яких навчаєте?
– Ми презентуємо наші освітні можливості на різноманітних заходах, які проходять в училищі та поза його межами. Зокрема, ми урочисто відзначаємо професійні свята зі залученням учнів загальноосвітніх шкіл Львова, області та численних гостей. У вересні ми креативно відзначили День перукаря. Із нагоди Всесвітнього дня туризму 27 вересня провели майстер-клас у Львівському палаці мистецтв, а наступного дня влаштували свято на майданчику перед училищем на вулиці Лесі Українки, під час якого проводили різноманітні  конкурси та частували туристів смаколиками. На святкуванні Дня гарбуза у Шевченківському гаю частували гостей гарячим гарбузовим супом, млинцями та ласощами зі гарбузовим джемом.
Проводимо також національно-патріотичні та виховні заходи. До Дня європейських мов провели квест і тематичний урок на тему “Важливість вивчення іноземних мов”. Фізичній підготовці учнів присвятили тиждень фізичної культури та спорту.
Провели також конкурс талантів “Проміння золоті” серед першокурсників. Учень другого курсу Михайло Цвір представляв училище, виконавши авторську пісню “Мама” на обласному огляді-конкурсі “Голос душі – 2019”. Брали також участь у “Патріотичному осінньому фестивалі”, присвяченому  Дневі захисника України, який відбувся 16 жовтня у Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді.
Напередодні Дня козацтва, Дня захисника України, Дня створення УПА, свята Покрову Пресвятої Богородиці провели інформаційний захід на тему “Герої не вмирають”, під час якого відвідали презентацію “Книги пам’яті”, віддали шану козацькому кошовому отаману Івану Підкові біля його монументу, були учасниками Святої Літургії у храмі Святих верховних апостолів Петра і Павла, де помолилися за майбутнє України.
– В Україні 20 жовтня традиційно святкують День працівників харчової промисловості, а також День кухаря та кулінара. Ваші побажання з нагоди професійного свята.
– Висловлюю величезну вдячність викладачам, майстрам виробничого навчання училища, які навчають юнаків та дівчат цих прекрасних, таких потрібних людям професій. Від імені училища дякую нашим партнерам-роботодавцям за плідну співпрацю. Вітаю колег-освітян та усіх працівників харчової промисловості та зичу їм успішної, натхненної, продуктивної  діяльності.
– Які ваші найближчі плани?
– Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг братиме участь у IV Національному кулінарному конкурсі “Дні української кухні” 24 – 26 жовтня у ТЦ “Шувар”. Запрошуємо до нашого стенду!
Випускників 9 та 11 класів запрошуємо на навчання до ДНЗ “Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг”!
Розмовляла Ірина Бабенко
Адреса училища:
м. Львів, вул. Лесі Українки, 26.
Тел.: (032) 242-31-29,
252-01-89, 235-89-51.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8201 / 1.61MB / SQL:{query_count}