Навчайтеся задля щасливого майбутнього!

Наталія Склярчук, директор Львівського вищого професійного училища харчових технологій, – про можливості та переваги професійно-технічної освіти

– Готуючись до нового навчального року, ви брали участь у важливих освітніх конференціях та інших подіях. Які тенденції є визначальними?
– Як прозвучало на Серпневій Конференції 2019 року, започаткованій Міністерством освіти та науки України, нині хороша освіта потрібна всім, не лише еліті. Варто навчатися впродовж усього життя, аби бути щасливим. Важливими складовими успішного життя є повага в суспільстві, актуальна та потрібна професія, хороші умови праці, гідний заробіток, реалізація своїх здібностей, кар’єрне зростання. Усього цього можна досягти завдяки якісній професійній освіті. На панельних дискусіях ми обговорювали важливі питання реформування української освіти, зокрема виклики майбутнього, а також перспективи перезавантаження професійної освіти.
– Які виклики для професійної (професійно-технічної освіти) існують сьогодні?
– На ринку праці є значний попит на робітничі кадри. Підготовку фахівців робітничих професій традиційно здійснюють заклади професійної (професійно-технічної) освіти. Але за законом України від 6 червня 2019 року  підготовка робітників буде також проводитися у закладах фахової передвищої освіти. Отже, створюється певна конкуренція. Тому я хочу особливо наголосити на перевагах навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
– Розкажіть про ці переваги.
– Моя педагогічна діяльність упродовж всього життя пов’язана з профтехосвітою. Система професійної (професійно-технічної освіти) в Україні добре розвинута. Ми створили та розвиваємо потужну базу для здобуття якісної, ґрунтовної фахової освіти, доступної всім юнакам та дівчатам. Надаємо молоді рівні можливості навчатися незалежно від статків родини, соціального статусу та рівня знань, одержаних у школі. Зокрема, серед учнів Львівського вищого професійного училища харчових технологій є випускники елітних спеціалізованих львівських шкіл та ті, які приїхали з віддалених містечок та сіл. Усі вони є членами єдиного творчого, дружного колективу, сповна проявлять свої здібності та стають висококваліфікованими фахівцями.

На прикладі нашого училища можна переконатися, що під час навчання учні не лише засвоюють теоретичні знання, а й пізнають усі тонкощі професії, вміють працювати за сучасними технологіями та стандартами. Практичній підготовці в училищі приділяють особливу увагу. Заняття проводять у сучасних лабораторіях, навчальних майстернях, Навчально-практичному пекарському центрі, створеному разом із німецькими партнерами з Фонду Роберта Боша. Учні вчаться працювати на такому сучасному обладнанні, яке сьогодні є на провідних виробництвах. Однак ми дбаємо не лише про обладнання. Найважливіше, чого ми прагнемо, – це навчити нашого випускника виготовляти випічку, кондитерську продукцію та готувати  страви від початку і до кінця, вміти все зробити власними руками. Коли майстер уміє добре працювати руками, то техніка йому лише допомагає. Наші випускники є вправними фахівцями, їхнє уміння відповідає найвищому п’ятому робітничому розряду, присвоєному в училищі.
– Чи вчаться учні працювати в реальних умовах виробництва?
– Звичайно. Якісну підготовку фахівців неможливо здійснити без тісної співпраці з роботодавцями. Наші учні проходять виробничу практику на провідних підприємствах галузі. Окрім того, ми запровадили в училищі дуальну систему освіти. Учні проходять практичну підготовку в реальних умовах виробництва з одержанням заробітної плати. Вони знають, що згодом стануть членами трудового колективу престижного підприємства. Зокрема, постійним партнером училища з дуальної форми навчання є одне з найбільших підприємств ринку хліба – ПрАТ “Концерн Хлібпром”. На підприємствах концерну щодня виготовляють до 200 тонн хлібної, хлібобулочної, кондитерської та іншої продукції. “Концерн Хлібпром” забезпечує робочими місцями близько 3200 працівників. Компанія приділяє велику увагу питанням підбору персоналу і створенню сприятливих умов для його роботи та професійного росту. Більшість випускників Львівського вищого професійного училища харчових технологій є працівниками ПрАТ “Концерн Хлібпром”.
– Чи можуть юнаки та дівчата засвоїти під час навчання в училищі декілька актуальних професій?
– Так. Із цього року ми впроваджуємо в училищі систему паралельного доповнюючого навчання. На факультативних заняттях охочі опановуватимуть супутні професії та одержуватимуть відповідний сертифікат. Для них з’являються більш перспективні умови працевлаштування.
– Які нововведення в училищі також є перспективними?
– Для професій майстер ресторанного обслуговування, пекар, кондитер, офіціант вводять нові освітні стандарти, що ґрунтуються на компетенціях. Педагогічний колектив училища самостійно визначатиме, яких теоретичних дисциплін та практичних навичок навчатимуть учнів для здобуття цих професій.
Змінюється також система оцінювання якості фахової підготовки. Уряд утворив Національне агентство кваліфікацій, яке формується з представників Міносвіти, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні та Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.
– Як розпочався новий навчальний рік в училищі?
– Першокурсники Львівського вищого професійного училища харчових технологій 2 вересня відсвяткували День знань. Замість традиційної лінійки вони взяли участь у квесті “Мій Львів – європейське місто”. Він відбувся на таких локаціях: сквер перед училищем – “Прикольно про головне”; біля пам’ятника Юрію Кульчицькому – “Інтелектуальна їжа”; біля Львівського театру ляльок – “Острівець дитинства”; на вулиці Краківській (Вежа пекарів, Львівська майстерня пряників “Юрашки”) – “Смажені факти”; ресторація-музей “Гасова лямпа” – “Наука у побуті”; вулиця Лесі Українки – “Фуд-корт”. Учні також відвідали екскурсії в училищі. Ті, хто потребував, поселилися в гуртожиток. Варто зазначити, що юнаки та дівчата під час навчання одержуватимуть стипендію.
– З якою метою Львівське вище професійне училище харчових технологій бере участь у HoReCa SHOW?
– Ми традиційно представляємо училище на цій масштабній події готельно-ресторанного бізнесу, бо здійснюємо підготовку кваліфікованих робітників цієї сфери. Прагнемо набути нового досвіду, ознайомитися зі сучасними технологіями та методами роботи нашої галузі. Сподіваємося також розширити коло ділових партнерів та налагодити з ними системну взаємовигідну співпрацю. І ще ми хочемо нагадати, що навчання у Львівському вищому професійному училищі харчових технологій є потужним стартом успішної кар’єри.
Розмовляла Ірина Бабенко

Адреса:
м. Львів, пл. Данила Галицького, 8.
Тел.: (032) 242-27-33; 235-46-12; 235-56-13.
E-mail: lplcht@ukr.net.
Сайт: http://lvpucht.lviv.ua.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7058 / 1.61MB / SQL:{query_count}