“Ми орієнтуємося на європейський рівень освіти”

Марія Кіска, директор Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг, – про пріоритети і шляхи розвитку професійної освіти

– Ваше училище є провідним закладом професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини. Упродовж 75 років ви здійснюєте підготовку висококваліфікованих фахівців торгівлі, перукарського мистецтва, сфери гостинності. У чому полягає секрет незмінного успіху?
– Головними засадами нашої успішної освітньої діяльності є збереження та розвиток славетних традицій крамарування і кухарства нашого регіону в поєднанні із сучасними освітніми технологіями. Наш заклад освіти заснували у 1944-ому як Торгово-кулінарну школу. Він пройшов шлях розвитку та неодноразової реорганізації, але завжди зберігав профіль підготовки фахівців для сфери торгівлі, ресторанного господарства, надання послуг львів’янам і гостям міста.
У нашому училищі учні опановують базові теоретичні знання та проходять ґрунтовну практичну підготовку. Ми постійно вдосконалюємо освітній процес і орієнтуємося на європейський рівень підготовки фахівців. А головне ми віддані своїй справі та вчимо цього молодь.
– Ви постійно презентуєте училище на освітніх виставках в Україні та за кордоном. Яка головна мета участі в таких заходах?
– Передусім обмін досвідом, інтеграція в європейський освітній процес, а також розширення наших горизонтів, встановлення нових професійних зв’язків.
Зокрема, нещодавно наше училище брало участь в “Освітньому фестивалі професій – 2019” у Кракові (Польща). Це потужний освітній захід, у якому завжди беруть участь представники закладів професійної освіти з різних країн. Ми гідно презентували свої здобутки на міжнародному рівні. Повернулися до Львова з морем позитивних вражень і новими домовленостями щодо співпраці.
– Учні училища постійно беруть участь та посідають призові місця у професійних змаганнях і творчих конкурсах. Розкажіть про цьогорічні досягнення.
– Цього року наші учні під керівництвом майстрів виробничого навчання традиційно продемонстрували високий рівень підготовки. Зокрема, блискучі результати дала участь майбутніх перукарів у конкурсі перукарського мистецтва, візажу та нігтьової естетики “Золотий лев”. Учні Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг вибороли три призові місця: у номінації “Весільна зачіска” перше місце посіла Ольга Смалько, четверте місце – Юліанна Козимчак, на другому місці в номінації “Коктейльна зачіска” Христина Ваврух.
Також успішною була наша участь в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійних (професійно-технічних) закладів освіти з професії “Кухар”. За результатами конкурсу бронзовою призеркою стала учениця групи 124 Яна-Каріна Каграманян під керівництвом майстра виробничого навчання Галини Січиокно.
Наші учні не лише вправні фахівці, а й талановиті артисти. Нещодавно танцювальний колектив під керівництвом Роксолани Савки здобув друге місце у V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі професійної народної та сучасної хореографії “Весняний первоцвіт – 2019” у Дублянах.
– Ваші випускники конкурентоспроможні на ринку праці?
– Нині існує нагальна потреба у висококваліфікованих робітничих кадрах. Тож на наших випускників завжди є попит на ринку праці. Ба більше, попит перевищує пропозицію. До нас приходять представники провідних торгових компаній, відомих ресторанів, барів, кафе, перукарень, салонів краси, туристичних фірм, аби запросити юнаків та дівчат на роботу.
Ми запровадили в училищі дуальну форму освіти, згідно з якою учні проходять практичну підготовку в реальних виробничих умовах. До того ж отримують реальну зарплату. Згодом, після закінчення навчання, вони зможуть стати працівниками цих компаній.
– Нині випускники 9-их та 11-их класів готуються обирати професію, відтак і життєвий шлях. Чи проводить училище проф­орієнтаційну роботу серед школярів?
– Ми постійно презентуємо свої освітні можливості. Запрошуємо учнів загальноосвітніх шкіл Львова та області на професійні свята до училища, проводимо Дні відкритих дверей. Відтак молодь має змогу ознайомитися з усіма професіями, яких навчають в училищі. Школярі охоче беруть участь у майстер-класах, вчаться робити сучасні зачіски, готувати різноманітні страви та напої, кваліфіковано обслуговувати клієнтів.
Училище представлятиме свої здобутки на II Форумі професійної освіти 18 квітня у виставковому центрі “Південний-ЕКСПО”. Запрошуємо учнів та їхніх батьків завітати до нашого стенду, обрати перспективну професію і вступити на навчання до Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг! Для вступу не потрібен сертифікат ЗНО. Учні забезпечуються стипендією.
Розмовляла
Ірина Бабенко

ДНЗ “Львівське вище професійне училище
торгівлі та сфери послуг”
Адреса:
м. Львів, вул. Лесі Українки, 26.
Тел.: (032) 242-31-29; 252-01-89; 235-89-51.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7664 / 1.58MB / SQL:{query_count}