Здобуття вищої освіти за допомогою сучасних технологій дистанційного навчання

Успішно вчитись не важко, а приємно, якщо навчання проводять новітнім дистанційним методом

У Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну з 1996 року діє Інформаційно-комунікаційний центр дистанційного навчання (ІКЦ ДН) Хмельницького національного університету для здобуття вищої освіти, освітніх ступенів бакалавр і магістр. У Центрі молодь має змогу навчатися у престижному національному університеті, не покидаючи рідного міста або перебуваючи за кордоном.
Дистанцiйне навчання – це нова форма організації навчального процесу, що базується на принципах самостійного здобуття знань студентами під керівництвом викладачів-консультантів. Вища освіта стає більш доступною завдяки можливості отримувати знан­ня, користуючись сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями та Інтернетом.
Здобувати освіту дистанційним методом дуже зручно, тому що навчання відбувається за новітніми технологіями у зручний час, у зручному місці, за індивідуальним інформаційним забезпеченням. Варто наголосити, що кожному студенту надають персонально підібраний навчальний матеріал, повне та послідовне розміщення необхідної інформації на будь-якому носієві у будь-якому форматі. За цією системою молоді люди, віддалені від викладача в просторі або в часі, мають можливість у будь-яку хвилину підтримувати діалог з ним за допомогою засобів телекомунiкацiй. Студенти самостійно дистанційно виконують лабораторні, курсові роботи, здають проміжні контрольні та складають іспити індивідуально або в ІКЦ ДН. У Центрі ДН також отримують необхідну допомогу та консультації. Отже, не потрібно витрачати час та гроші на переїзди та проживання в іншому місті. Навчання коштує набагато менше ніж за денною формою, до того ж оплачувати його можна частинами.
Так, молодь, отримавши професію у Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну або в іншому навчальному закладі ПТО, може вступити до Хмельницького національного університету, склавши іспити у Інформаційно-комунікаційному центрі дистанційного навчання. Навчатися у ІКЦ ДН можуть й випускники загальноосвітніх шкіл за наявності трьох сертифікатів ЗНО відповідно до обраної спеціальності.
Підготовка здійснюється за освітніми програмами бакалаврів упродовж 5 років на базі повної загальної середньої освіти,  упродовж 2-х років на базі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста спорідненої спеціальності, або упродовж 3-х років – іншої спеціальності. Освітній рівень магістра (на основі дипломів бакалавра, магістра чи спеціаліста) можна здобути за 1,5 роки, склавши іспит у ІКЦ ДН з іноземної мови (для окремих спеціальностей – ЗНО) та вступний іспит з обраної спеціальності.
Зі слів завідувача ІКЦ ДН Хмельницького національного університету Ярослава Даця, дистанційна освіта має велике соціальне значення, оскільки значно розширює коло людей, котрим стає доступною вища освіта. “Такий метод здобуття вищої освіти стає дедалі популярнішим серед молоді. Випускники Інформаційно-комунікаційного центру дистанційного навчання Хмельницького національного університету, навчаючись за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, отримують диплом державного зразка провідного національного університету. Відомо – Хмельницький націо­нальний університет є потужним навчальним, науково-виробничим центром та лідером дистанційної освіти України. На його базі діють 11 центрів дистанційного навчання”, – наголошує він.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7950 / 1.56MB / SQL:{query_count}