Місто Лева потребує кваліфікованих фахівців сфери гостинності

Державний навчальний заклад “Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг” забезпечує потребу ринку праці у кваліфікованих робітниках ресторанного сервісу, перукарської справи і туризму

Львів є туристичною столицею України. Видатні архітектурні та історичні пам’ятки та інші принади ваблять до нашого краю численних вітчизняних та іноземних туристів. Неабияким задоволенням є й змога посидіти з друзями, родиною або діловими партнерами у затишних і атмосферних львівських кафе, ресторанах, барах. Своєрідною візиткою кожного закладу харчування є кухня, майстерність приготування напоїв та сервіс.
Та щоби прийняти відвідувачів на високому рівні, потрібні вправні фахівці. Одним із провідних навчальних закладів, що здійснює підготовку кваліфікованих робітників сфери гостинності, є Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг.
Навчальний заклад, заснований у Львові в 1944-ому як Торгово-кулінарна школа, цього року відзначає 75-річний ювілей успішної освітньої діяльності. Зокрема, училище є найдавнішим осередком професійної підготовки кваліфікованих барменів.
Нагадаємо, щороку 6 лютого увесь світ відзначає професійне свято цих знавців коктейлів, вправних фахівців, привітливих та доброзичливих майстрів спілкування із замовниками. Ця традиція започаткована завдяки католицькому святу – дню вшанування пам’яті святого Аманда, покровителя виноробів, пивоварів, власників ресторанів і барів.
З нагоди Міжнародного дня бармена до училища завітало чимало гостей. Їх зустрічали в імпровізованих учнівських барах: “Ексклюзив”, “Шот-бар”, “Блакитний блюз”, “Бленд-бар”, V&M, Shake-bar. Концепція заходу в стилі “золотої лихоманки” нагадувала, що професія бармена зародилася в Каліфорнії (Америка) у середині ХІХ століття. Бармен у перекладі з англійської означає “людина за стійкою”. А стійкою називали бар’єр, який відділяв зону, де продавали спиртні напої, від торгового залу в тогочасних крамницях. З Америки походять і коктейлі – алкогольні та безалкогольні напої, які виготовляють методом змішування декількох складників.
Приготування коктейлів – своєрідне мистецтво. Володіння ним продемонстрували учні Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг. Зокрема, в міні-барі “Ексклюзив” приготували “Каву по-українськи” за оригінальним рецептом: подвійна порція еспресо, свіжозмелений чорний перець і декілька крапель часникового соку. Подавали напій у горнятку, вирізаному методом карвінгу з морквини на декорованій гірчичним соусом тарілочці. Напій рекомендовано не солодити і пити маленькими ковтками з канапкою із чорного хліба та сала. По-справжньому український рецепт!
У “Шот-барі” нагадали присутнім про драматичні події нашого життя під час приготування шаруватого коктейлю “Слава Україні!”. Саме цим синьо-жовтим напоєм, колір якого подібний на прапор нашої держави, безкоштовно частували учасників Революції Гідності в столичному ресторані “Козацький стан”.
Ефектним видовищем дивували майбутні бармени, готуючи способом білд палаючі коктейлі “Ламборгіні”, “Палаюча самбука” в міні-барі “Блакитний блюз”. Суміші густої консистенції та майже повітряні зробили учні в “Бленд-барі”. У “Шейк-барі” змішували напої в шейкері. Майбутній бармен зачарував присутніх своєю манерою спілкування під час приготування відомих коктейлів “Петруччо”, “Аделанте”, “Вотерфол”.
Ознайомили з професією бармена й учнів шкіл №№67, 7, 19, котрим продемонстрували приготування молочних коктейлів.
Ця професія ставить певні вимоги до індивідуальних якостей людини. Зокрема, це активність, ввічливість, доброзичливість, уважність, відповідальність, чесність, уміння працювати з людьми. Кваліфіковані бармени повинні знати види й асортимент напоїв, технологію їх приготування, а також уміти працювати на спеціальному устаткуванні та готувати напої за рецептурами. Ці знання й уміння, які юнаки та дівчата засвоюють в процесі навчання у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг, гарантують їм вдале працевлаштування та високі заробітки в майбутньому.
“На ринку праці є нагальна потреба у фахівцях інтегрованих спеціальностей ресторанного сервісу, – наголосив директор рекрутингової агенції RE:START Дмитро Молодов. – Зокрема, у закладах мережі ресторанів Системи швидкого харчування Fast Food Systems (торгові марки “Піца Челентано”, “Картопляна Хата”, “ЯПІ”), закладах Kumpel Group (“Голодний Микола”, “Ресторація Бачевських”, пивна ресторація “Кумпель”, винотека Cafe 1, ресторан-пивоварня “Кумпель”) бракує кваліфікованих кухарів, офіціантів, барменів. Потребуємо також сомельє, барменів-касирів, майстрів з приготування піци (піцмейкерів). Вважаю, що варто подумати про ліцензування та впровадження цих спеціальностей. Ми відкриті до співпраці з професійно-технічною освітою! Готові брати на роботу випускників і забезпечувати їм зарплату в середньому 7-8 тисяч гривень із можливостями її зростання в процесі роботи та підвищення кваліфікації”. Дмитро Молодов висловив особливу подяку від роботодавців за якісну підготовку фахівців Львівському вищому професійному училищу торгівлі та сфери послуг.
Директор училища Марія Кіска запевнила, що юнаки та дівчата охоче навчаються, бо переконані, що їхні майбутні професії завжди потрібні на ринку праці і високо цінуються. “Ми забезпечуємо учням успішне майбутнє!” – акцентує вона.
Запрошуємо випускників 9 – 11 класів на навчання
до державного професійно-технічного навчального закладу
“Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг”. 
Для вступу не потрібен сертифікат ЗНО. 
Учнів забезпечують стипендією.
79008, м. Львів,
вул. Лесі Українки, 26.
Тел.: (032) 242-31-29,
252-01-89, 235-89-51;
lpltsp@gmail.com,
http://lpltsp.lviv.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8093 / 1.59MB / SQL:{query_count}