Образ, що зупиняв ворожі напади

До 6 жовтня у Львові перебуватиме Зарваницька ікона Пресвятої Богородиці

фото: zarvanycia.cc.ua
Помолитися перед образом можна в храмі святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, що на вулиці П. Орлика, 5. Протягом тижня ікона буде виставлена для урочистого пошанування щодня з 8.00 до 20.00. О 18.00 відбуватиметься молитва до Божої Матері, повідомляє ugcc.lviv.ua
Зарваницька ікона Пресвятої Богородиці датується серединою XVII ст. (за легендою, існував ще образ XIII ст.). Згідно з переказами, після спустошення татарськими ордами Києва один монах, рятуючись втечею від нападників, потрапив у незнані місця над річкою Стрипа. Знеможений до краю, в молитві просив Богородицю, щоби взяла його під свою опіку, і умиротворений молитвою заснув. Уві сні йому з’явилися Пречиста Діва Марія і два янголи з білими ліліями в руках. Чернець упав перед Богородицею на коліна, а вона усміхнулася і доторкнулася до нього омофором. Монах прокинувся у чарівній долині, оповитій густим лісом. Вражений красою місцевості, побачив над джерелом ікону Пресвятої Богородиці з Ісусом на руках, що світилася, і залишився там. Згодом збудував капличку, куди помістив ікону. Опісля тут звели церкву з монастирем.
Село, що виникло біля цього святого місця, назвали Зарваницею. За переказами, ікона не раз зупиняла ворожі напади, а вода з джерела зцілювала калік і хворих.
Заходами пароха (УГКЦ) у Зарваниці отця П. Мандичевського (посла до Галицького сейму) 1867 року відбулася урочиста коронація ікони. Папа Римський Пій IX надав їй відпустового значення. 1921 року художник Петро Холодний реставрував її та виготовив копію. Після Другої світової війни місцеві жителі переховували ікону, а 1988-го передали її до Зарваницького храму Пресвятої Трійці. Відтоді у Зарваниці відбуваються багатолюдні прощі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7678 / 1.54MB / SQL:{query_count}