Як учитися без книжок?

Підручників для учнів четвертих і сьомих класів і далі бракуватиме

Хоча вже й минув перший місяць навчання, школи Львівщини досі не забезпечені всіма підручниками. У найскладнішу ситуацію потрапили учні четвертих і сьомих класів: з потрібної кількості книжок наша область отримає трохи більше половини від потреб школярів! 
Як інформує сайт Міносвіти, п’ять областей (Дніпропетровська, Львівська, Миколаївська, Одеська і Сумська) забезпечили підручниками учнів четвертих і сьомих класів трохи більше ніж на половину. Торік підручники для учнів згаданих класів друкували коштом державного (50%) та місцевих (50%) бюджетів. Держава виконала свої зобов’язання в повному обсязі – надрукувала і доставила в регіони підручники. Однак друк і доставка решти підручників для учнів четвертих і сьомих класів залежить від місцевих органів влади!
Як повідомили в департаменті освіти і науки Львівської облдержадміністрації,  область отримала понад 450 тисяч книжок для учнів восьмих класів, що  становить 93% від плану. Для українських шкіл вже надійшло 453 тисячі 67 примірників, для російських – 3 тисячі 935, для польських – 514. Підручники передали до відділів освіти районів, міст, об’єднаних територіальних громад та закладів обласного підпорядкування.
Як повідомляє МОН, загалом в Україні для учнів восьмих класів уже доставлено до департаментів/управлінь освіти і науки облдержадміністрацій 7,6 мільйона підручників, що становить 98,7% від потреби навчальних закладів. Підручників для восьмих класів коштом державного бюджету було надруковано 120% примірників від реальної потреби. Із 20% сформували спеціальний резервний фонд, з якого можна буде брати підручники наступного року в разі збільшення кількості восьмикласників. Якщо обласні управління освіти ще не передали нові підручники до загальних середніх навчальних закладів, учні тимчасово можуть користуватися підручниками попередніх років. 
Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей наголосив на низькій якості шкільних підручників. “Це складне питання, тому що якість навіть тих підручників для восьмого класу, які ми надрукували і які, я сподіваюся, вже розійшлися по школах, не відповідає тому, чого хотіли б учителі та учні,  – зазначив він. – Чинні стандарти не такі погані, але над ними потрібно працювати, і ми будемо їх змінювати. Україна – модерна нація. За статистикою, дві третини першокласників є у містах. А зміст підручників – сільський. Твори, які використовують, представляють сільську Україну.  Дітям це нецікаво”. 
З його слів, Міносвіти має зробити підручники цікавими, такими, які б надихали учнів. “Ми дуже хотіли б говорити й про електронні підручники. У кожної дитини є ґаджет, з яким вона ходить до школи. Потрібно давати цей варіант”, – додав заступник міністра і висловив сподівання, що нові сучасні підручники будуть впроваджувати у школах з 2018 року, коли стартує освітня реформа.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7965 / 1.55MB / SQL:{query_count}