Мамо, знайди мене!

У Львові понад сто двадцять дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, чекають на усиновителів

Учора, 30 вересня, ми відзначали День усиновлення. З початку 2016 року в нашому місті громадяни України всиновили 13 дітей. Загалом на обліку у відділах у справах дітей районних адміністрацій Львівської міськради перебуває 565 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, йдеться на сайті ЛМР. Крім того, в місті Лева проживає 59 сімей, які бажають усиновити дітей.
Як повідомила “Пош­ту” Соломія Левик, начальник відділу у справах дітей Франківської райадміністрації Львова, з дитячих закладів, які діють у цьому районі, цього року всиновили семеро дітей. Торік нові сім’ї знайшли 15 дітей. Їх усиновлювали родини і зі Львова, і з області. Це різні сім’ї: і ті, в яких вже є діти, і бездіт­ні, – каже вона. – Якщо раніше частіше обирали здорових дітей, то зараз усиновляють і тих, що мають певні захворювання, лікують їх”. Як пояснила співрозмовниця, ті, що хочуть подарувати дитині нову родину, повинні звернутися у відділ у справах дітей за місцем проживання. Відповідно до побажань майбутнім батькам нададуть перелік дітей, яких можна усиновити, та інформацію про них. Сама процедура усиновлення триває від чотирьох місяців, а іноді й до кількох років. 
“Проте не всіх дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, можна всиновити. Це, зокрема, діти, які перебувають під опікою родичів, чиї батьки в місцях позбавлення волі або ж мають проблеми зі здоров’ям і на даний час не можуть опікуватися дітьми”, – пояснює Соломія Левик.  
З її слів, відділи у справах дітей ведуть супровід сімей, які усиновляють дітей, аж поки їм не випов­ниться 18 років. Усиновителі отримують одноразову допомогу від держави, як і при народженні дитини. Загалом в Україні налічується близько 18 тисяч дітей, які чекають зустрічі з новими батьками.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7910 / 1.54MB / SQL:{query_count}