Маємо свій Люрд, створюємо український міні-Рим

Задля зцілення від недуг віряни їдуть до Борислава у храм святої Анни. Тут виставлено майже 200 мощей святих із цілого світу

фото: Зірка Андрусь (6)
Зараз в Україні дуже багато створено паломницьких центрів, куди постійно їдуть і їдуть віряни з усіх усюд. Але є у переліку цих центрів місце особливе, яке не має жодного аналога серед існуючих, і з’явилося воно не так давно. Відоме воно численними зціленнями від недуг та оздоровленнями усіх, хто з вірою, надією і молитвою прибуває сюди. Це місце, за визначенням єпископа-емерита Любомира Гузара, є церква-лічниця, бо тут зцілюють рак, екзему, гіпертонію, психічні недуги, і тією церквою є храм святої Анни у Бориславі. Винятковість його полягає у тому, що тут зібрано більше 500 – найбільше в Україні – мощей святих з цілого світу (виставлено майже 200). Славу церкві приніс безцінний скарб – мощівник. Адже навіть в Італії таких реліквій не може бути в одному місці більше двох десятків.

Особливий паломницький центр

З 2009 року бере свій початок історія створення паломницького центру, а саме тоді владика Гузар разом із архиєреєм Римської церкви Венедиктом XVI поблагословили  його створення  саме тут, у передгір’ї Карпат. Першими стали мощі відомих чудотворців – Івана Хрестителя, священномученика Миколая Чарнецького, блаженних сестер-монахинь Олімпії та Лаврентії. Пізніше з Рима надійшли капсули з часточками нетлінних останків 12-ти апостолів, сімдесяти двох учнів Ісуса Христа, а планується зосередити, за словами пароха о. Романа, тут близько двох тисяч капсул. Достовірність усіх їх підтверджують спеціальні ватиканські документи, а справжність засвідчує конгрегація у справах святих Римської курії.
Кожен може побачити тут мощі свого святого небесного охоронця і молитовно попросити в нього заступництва
Унікальність церкви святої Анни в тому, що кожен може побачити тут мощі свого святого небесного охоронця і молитовно попросити в нього заступництва. Тут представлені часточки мощей Миколи Чудотворця, Василія Великого, Максима Ісповідника, Юрія Побідоносця, Віри, Надії, Любові, Софії та інших святих із популярними нині іменами.

Також кожен може поклонитись часточкам Чесного та Животворящого хреста Господнього та хреста, на якому було розп’ято апостола Андрія Первозваного. В храмі також знаходяться мощі апостола первомученика Стефана, Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана, священномученика Климентія папи Римського, св. Миколая Чудотворця, св. Венедикта Нурсійського, покровителя Європи, св. Шарбеля, св. Антонія Падевського, св. Валентина, св. Василія Великого, св. Григорія Богослова, св. Томи Аквінського, св. Івана Дамаскина, св. Катерини Олександрійської, св. Варвари, цілителів Пантелеймона, Димитрія та інших святих. Серед монаших чинів представлено св. Франциска з Асижу, св. Івана дон Боско, св. Павла, св. Терезу Авільську, отця Піо та багато інших святих, санктуарії яких є біля бічних престолів. Перелік мощей святих постійно зростає.
З часу встановлення капсул з мощами святих у храмі святої Анни зафіксовано  понад 400 випадків подолання хвороб, зокрема серцево-судинної системи, ревматоїдного артриту і навіть злоякісних пухлин
У стінах храму справді, як стверджують його сучасні літописці, можна знайти розраду в усіх життєвих випробуваннях, адже святі Бенедикт, Кипріян та Юстина захищають від чарів та ворожби; Боніфацій зцілює від пияцтва і наркотичної залежності; Єлизавета Канорі Мора є покровителька зраджених та розлучених; сиріт захищає ліванка Ребекка Рафка; св. Спиридон допомагає у скруті з грошима, житлом.

Церковний мощівник

Центральне місце у храмі займає унікальний мощівник, що складається з чотирьох частин. Перша – це матеріальні речі, які належали Ісусу Христу чи з якими він контактував. Зокрема часточка ясел, в які Діва Марія положила новонародженого Ісуса, а також часточка найзнач­нішого символу християнства – Животворящого хреста – саме того, на якому Син Божий був розп’ятий і ціною свого життя відкупив людський рід. 
Також у мощівнику зберігається часточка колони, до якої був прив’язаний Ісус, коли його бичували перед розп’яттям; часточка списа Лонгина – власне цим списом вояк проколов бік Розп’ятого Спасителя. Є серед реліквій навіть часточка тернового вінця, покладеного Ісусові на голову солдатами для глузування і знущань, а ще – маленька часточка цвяха, яким Ісуса Христа прибивали до хреста. 
Серед реліквій також часточка Туринської плащаниці, а ще – земля, просякнута фізичною кров’ю Спасителя. Цю землю після розп’яття Ісуса Христа зібрав на Голгофі у глечик навернений після побаченого воєначальник Лонгин, і зараз цей глечик із землею та кров’ю зберігається у місті Амальфі на півночі Італії. 
У другій частині мощівника є мощі учнів Сина Божого, тих людей, котрі зреклися себе самих і пішли за Месією. 
Мощі усіх дванадцяти апостолів в одному мощівнику у церкві святої Анни 
Найперше, як уже згадувалось, тут зібрано мощі усіх дванадцяти апостолів. Зворушує факт, що на Землі востаннє всі дванадцять апостолів зустрічалися під час зіслання Святого Духа. Тепер вони знову разом – в одному мощівнику у церкві святої Анни у Бориславі. Одна із частин мощівника присвячена Богородиці та її родині. Серед цих мощей і реліквій найціннішою є частинка волосся Матері Божої. Звідки ж воно взялося? Як сказано у Євангелії від Івана, на хресті Ісус доручив опіку над своєю матір’ю улюбленому учневі. І з того часу Богородицею опікувалися учні Ісуса Христа і збирали волосся з гребінців після того, як Діва Марія розчісувалася, як і інші речі Пречистої. Так воно збереглося аж до наших днів. Зараз найбільша частка волосся Богородиці знаходиться в Римі, у базиліці Санта Марія Маджоре, а маленька частинка волосини є тепер у Бориславі. 

фото: ishchuk.net
Серед реліквій Матері Божої у церкві святої Анни є клаптик ризи Пресвятої Богородиці і клаптик її Покрову, тобто Хустини. Поруч із цими святинями знаходяться часточки речей святого Йосифа – обручника Пречистої Діви Марії та опікуна Ісуса Христа. А саме – часточка його ризи і його жезла. Ще є мощі святих Анни і Йоакима – батьків Пресвятої Богородиці, та її родичів, батьків Івана Хрестителя – Єлизавети та Захарії, і звичайно, самого Івана Хрестителя, двоюрідного брата Діви Марії – у мощівнику вміщено часточку його крові на одежі.
У четвертій, останній частині мощівника зберігаються мощі святих, але саме тих святих, котрі безпосередньо контактували з Ісусом під час його земного життя. Там зокрема мощі старця Симеона і пророчиці Анни. Мощі Лазаря знаходяться поруч із мощами його сестер Марії і Марти, про котрих теж розповідає Євангеліє. 

Містика у храмі

Кожен святий, чиї мощі знаходяться у церкві, викликає трепет, але є реліквії, які вселяють майже страх – це мощі екзорцистів. Екзорцисти виганяють злого духа, але потім злі духи переслідують екзорцистів, бо не прощають поразки і намагаються будь-яким способом помститися. 
Екзорцисти не можуть їсти ні молочних, ні м’ясних страв, постійно мусять бути на колінах – молитися, бити поклони. Навіть монахи не всі погоджуються стати екзорцистами, бо з цього шляху нема вороття. Мощі Джемми Галгані, за словами о. Романа, вважаються індикатором на біснуватість. 

Практично кожен екзор­цист прагне мати у себе її часточку, яка, по-перше, захистить його, по-друге, допоможе визначити, чи у людині справді оселився злий дух. Кажуть, що коли одержимих підводять до мощів Джемми, нечистий починає кричати: “Тут Джемма! Тут Джемма!” І покидає людське тіло. Вважається, що жінка була настільки духовно чистою, що жодного разу не згрішила навіть думкою. Саме тому їй дістався такий незвичайний дар.
Залишається фактом, офіційно підтвердженим медичними документами, що з часу встановлення капсул з мощами святих у храмі святої Анни зафіксовано понад чотириста випадків подолання хвороб, зокрема психічних, серцево-судинної системи, ревматоїдного артриту і навіть злоякісних пухлин. Та не всім осягнути істину, що кожному буде по вірі його…
Львів – Борислав – Львів

Доїхати  можна автобусом Львів – Борислав з площі Двірцевої (ціна 51 грн). А також електричкою до Дрогобича чи Трускавця (16-17 грн), а далі маршруткою. Особливі служби на оздоровлення відправляють щосуботи.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8205 / 1.62MB / SQL:{query_count}