З якого віку можна давати дітям гриби?

“Моїй донечці три роки. Частенько їздимо з чоловіком у Карпати, ходимо по гриби, назбирали і заготували їх уже чимало. Донька полюбляє грибні страви. Але думки щодо того, давати їх дитині чи ні, в нашій родині розійшлися: чоловік не бачить у тому ніякої загрози, а от свекруха проти, каже що варто зачекати. Скажіть, будь ласка, з якого віку можна давати дітям гриби і які саме?”

Оксана Каспришин, м. Львів


Леся Довбняк, педіатр:
– Травна система дитини ще не досить розвинена, тому не здатна повноцінно перетравлювати дорослу їжу. Організм малюка не виробляє достатню кількість ферментів, які розщеплюють білок, що міститься в грибах, тому дитина може отруїтися навіть їстівним грибом! 
Грибні страви, за винятком супів, не варто споживати дітям молодшого шкільного віку (до семи років), адже гриби важкостравні і, як губка, вбирають усі шкідливі речовини. Тільки десяти-, одинадцятирічну дитину можете частувати піцою з грибами, млинцями і пиріжками з грибною начинкою. 
Гриби у стравах мають бути подрібненими, краще якщо це будуть гливи або печериці. Із семи років уже можна давати лисички, а відтак інші види грибів. Шампіньйони взагалі не бажано споживати в сирому вигляді. І матерям, що годують грудьми, також не раджу їсти грибів!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7339 / 1.53MB / SQL:{query_count}