Смородина просить води

Кущі смородини доволі вологолюбні, тож для хорошого врожаю часте поливання конче потрібне

фото: farming.by
Від достатньої кількості вологи в ґрунті залежить приживлюваність і розвиток саджанців. У перший рік після садіння потрібно здійснити не менш ніж 6-7 поливань (на вологоємних ґрунтах).
Потім поливають смородину під час сухої та спекотної погоди й у періоди найсильнішого росту. Обов’язково потрібно поливати кущі відразу ж після цвітіння, у період формування та дозрівання ягід, після збирання врожаю та за два тижні до замерзання ґрунту (так зване «вологозаряджувальне» поливання).
У посушливі періоди в зазначені фази розвитку рослин необхідно поливати кущі смородини з розрахунку 40-50 л води на 1 м кв. Робити це можна по борознах завглибшки 10-12 см та завширшки 30-35 см, які прокладають з обох боків від ряду кущів на відстані 35-40 см від основи куща. Коли вода всотається, борозни засипають землею. 
На легких ґрунтах краще поливати дощуванням у вечірні години з розрахунку 30 л води на 1 м кв, однак робити це доведеться частіше. При дощуванні створюється сприятливий для рослин мікроклімат завдяки підвищенню вологості повітря. В сухі та спекотні літні місяці, навіть при наявності шару мульчі, кущі смородини треба поливати двічі на тиждень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7383 / 1.53MB / SQL:{query_count}