Архітектурна перлина Криму

Лівадійський палац – одна з найгарніших історичних пам’яток Ялти

Лівадійський палац – один із головних історико-архітектурних і туристичних об’єктів Криму. У ньому відбуваються численні зустрічі політиків найвищого рівня. Саме тому Ялту нерідко називають південною столицею України. З Лівадійським палацом пов’язані відомі історичні події, тож туристи охоче відвідують його. Проте побувати там один раз не досить – всього не побачите.
Ті, хто був на екскурсії у ньому, одноголосно стверджують, що ця велична споруда вражає красою. У палаці 58 (!) кімнат, велика їдальня, оздоблена ліпниною, вестибюль, більярдна в англійському стилі. Його прикрашають різьблені дерев’яні панелі та мармурові каміни. Особливо цікавими та привабливими для туристів є два внутрішні подвір’я з фонтанами: перше (те, що в центрі) відоме під назвою “Італійський дворик”. Друге, дещо менше, назвали  “Арабський дворик”. Його влаштували для того, аби освітлити ті приміщення палацу, що не виходять на вулицю.
З-поміж інших кримських палаців Лівадійський вирізняється тим, що в його художньому оздобленні та загальному плануванні поєднали два стилі – історизм та модерн. Палац є величним, простим і зручним водночас!
У листопаді 1993 року Міністерство культури Автономної Республіки Крим надало цій архітектурній пам’ятці статусу державного музею. Щороку до цієї білої будівлі приїжджають глави держав, дипломати і політики для проведення зустрічей та конференцій.

Таємниці Білої зали

Якщо ви зібралися на екскурсію у Лівадійський палац, майте на увазі: для того, аби побачити всі цікавинки музею, вам знадобиться багато часу. Та повірте – він того вартий! Дві основні експозиції – “Кримська конференція” та “Романови в Лівадії”. 
Отож, заходимо. На першому поверсі розміщені їдальня, приймальня, вестибюль, Парадний кабінет імператора та очікувальна. У цих кімнатах представлена головна частина виставки “Кримська конференція”, що відбувалася у Лівадійському палаці з 4 по 11 лютого 1945 року. Засідання проходили в так званій Білій залі – найбільшій та найгарнішій у всьому палаці. Привертає увагу насамперед круглий стіл, реставрований 1974 року. Саме за ним керівники антигітлерівської коаліції вирішували долю світу. Зайшовши до Білої зали, обов’язково зверніть увагу на стелю, оздоблену чудовою ліпниною, і на освітлення. На стелі – жодної лампочки чи світильника! Всі вони сховані за карнизом по периметру.
Палац вцілів у роки Великої Вітчизняної війни. Як уже мовилося, в лютому 1945-го тут проходила Ялтинська конференція,  на якій були присутні Вінстон Черчілль, Франклін Рузвельт і Йосиф Сталін. Учасники конференції обговорювали питання створення ООН, плани розгрому фашистської Німеччини та повоєнний світовий порядок. Палац на цей час став резиденцією президента США Франкліна Рузвельта. Він займав у ньому колишню приймальню і Парадний кабінет імператора. Відвідувачі можуть побачити спільну фотографію Сталіна і Рузвельта, зроблену 8 лютого 1945 року. Крім цього, тут є світлина “великої трійки” у Італійському дворику. За склом уміщені й інші унікальні фото, зокрема, інтер’єр царської очікувальної (1911 рік) та робочий кабінет президента США. А ті, хто цікавиться історичними подіями, мають змогу побачити колекцію документів у кабінеті-лабораторії Рузвельта і кабінеті Черчілля. Особливо цінними є таємне листування лідерів союзних держав, а також книги і фільми, передані музею нащадками цих політичних діячів.

Життя Романових

Піднімаємося сходами на другий поверх. Колись тут мешкала царська сім’я  Романових. Кімнати оформлені в стилі модерн. Оскільки Лівадійський палац будували для імператорської родини, на арках при вході можна побачити вирізьблені початкові літери імен її членів, а над парадним входом – герб дому Романових.
Неабиякий інтерес людей до долі останнього російського імператора та його сім’ї допоміг створити нову експозицію під назвою “Романови в Лівадії”. У ній представлені книги, картини, меблі, фотографії, листи, посуд, з допомогою яких можна дізнатися про те, що робила царська сім’я на відпочинку, якими були її уподобання.
Найгарнішим приміщенням на другому поверсі є робочий кабінет імператора, зокрема, килим ручної роботи, на якому зображені цар Микола ІІ, його дружина Олександра та син Олексій. 
…Завершується екскурсія на сумній ноті, адже відомо, що сім’ю Романових розстріляли. Їхня смерть оповита різними легендами та здогадками. Місцеві жителі пишаються тим, що родина імператора жила й відпочивала у Лівадійському палаці.
Львів – Ялта – Львів
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7339 / 1.6MB / SQL:{query_count}